Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna 26 kwietnia 2015 r.

Odpust ku czci Świętego Wojciecha

1.Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 600, 730, 900, 1030, 1200, i 1900. Główna uroczystość ku czci św. Wojciecha na Mszy Świętej o godzinie 1200, po której odbędzie się Procesja Eucharystyczna. Wyrażamy naszą wdzięczność ks. dr. Wojciechowi Gałdzie, który posługuje jako Ojciec Duchowny w Seminarium Duchownym w Tarnowie, za podjęty trud głoszenia słowa i dzielenia się nabożeństwem do świętego, który jest także Jego osobistym patronem. Składamy przy tej okazji serdeczne życzenia imieninowe i ogarniamy modlitwą. Bóg zapłać!

2.Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza otwiera Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary, które zostaną przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.  Bóg zapłać!

  3.Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia.

  4..Związek Podhalan pragnie uczcić rocznicę kanonizacji Jana Pawła II drogą krzyżową na Bryjarkę. Rozpoczęcie w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym.

  6.W środę – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 1900.

  7.W czwartek od godziny 1800 – będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty przed I Piątkiem miesiąca – w tym czasie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele.  Po adoracji, o godz. 1830 rozpocznie się pierwsze w tym roku Nabożeństwo Majowe. Natomiast w kaplicy w Parku Dolnym rozpocznie się ono o godz. 1800.

  8.Nabożeństwa Majowe w tych dwóch miejscach będą odprawiane o podanych wyżej porach codziennie aż do końca miesiąca. Osoby, które z różnych racji nie mogą podejść do kościoła czy kaplicy, zachęcamy do gromadzenia się w gronie sąsiadów przy przydrożnych czy przydomowych kapliczkach i kultywowania zwyczaju wspólnego odśpiewania litanii.

  9.W I. piątek maja Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje w piątek o godz. 700, 1730 i 1900. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty od godz. 1600. Odwiedziny chorych w domach w piątek, 1 maja, od godz. 11.00.

10..Biskupi diecezjalni podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2015 r.

  11.Z racji wysokiej rangi Niedzieli Wielkanocnej – w tym roku nie jest możliwe liturgiczne obchodzenie Uroczystości Królowej Polski w dniu 3 maja. Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wyraziła zgodę na obchód Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski w sobotę, 2 maja, oraz na sprawowanie jednej Mszy Świętej z  Uroczystości w dniu 3 maja. Dlatego w sobotę, 2 maja, Msze Święte będą celebrowane w naszym kościele o godz. 600, 700, 900 i 1900, ta ostatnia tradycyjnie będzie mszą z niedzieli.

  12.W niedzielę, 3 maja, będzie dodatkowa Msza Święta w kaplicy na Przysłopie. Będzie to tradycyjnie Msza Święta o M. B. Królowej Polski wraz z towarzyszącą jej patriotyczną oprawą. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 1130. Msza Święta o godzinie 1215. Jeżeli ktoś na koszt własny chciałby skorzystać z transportu, to bus podwożący w kierunku Przysłopu wyruszy z parkingu przy ulicy Zdrojowej o godz. 930.

  13.Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Ministrantów w poniedziałek na godzinę 1600; Scholę dziecięcą w środę na godz. 1600; Dzieci klas II przygotowujące się do I Spowiedzi i  Komunii Świętej wraz z Rodzicami w czwartek na godzinę 1800, Grupę Młodzieżową w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

14.Akcja Katolicka organizuje przed kościołem oraz w Kaplicy Świętej Kingi Doroczny Kiermasz Książki Katolickiej – szczegóły w gablocie i na afiszach. Kupione książki mogą być opieczętowane okolicznościowym stemplem.

  15.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - "Gość Niedzielny", "Niedziela", sobotnio-niedzielny "Nasz Dziennik" oraz inne czasopisma są dostępne na stoliku z prasą.

  16.W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Antoni Barwiński zam. przy ulicy Szlachtowskiej 102 oraz śp. Krystyna Kwiatkowska zam. przy ul. Zdrojowej 2. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

Intencje mszalne od 24.04 do 3.05.2015 r.

Poniedziałek

615 –   1) † Józefa Szczepaniaka z int. córki Agnieszki z mężem i dziećmi

2) †† Helenę i Henryka Szczepaniaków z int. wnuka Stanisława z rodziną

700 –   1) † Władysławę Ruchałę z int. sąsiadów rodziny Pałków

2) † Marię Ciężkowską z int. sąsiadki Agnieszki

1900 –  † Wojciecha Szczepaniaka z Gabańki

Wtorek

615 –   † Janusza Fleszara z int. brata Jerzego z Wrocławia

700 –   1) † Mariana Słowika z int. Dariusza i Katarzyny Słowików

2)  Dz.-bł. w 25 rocznicę ślubu Arkadiusza i Marii Sępek

1900 – †† Kazimierza (on) Tylkę oraz Marię i Edwarda Witkowskich

Środa

615 –  1) † Piotra Grońskiego z int. rodziny Szczepaniaków

2) † Marię Hurkałę z int. Magdy z rodziną

700 –  1) † Marię Cywińską (30 rocz. śm.)

2) † Zofię Czerwińską  z int. koleżanek z pracy wnuczki

1900 – Nowennowe:

– Dz.-bł. w int. rodziny Słowików i Majerskich z numeru 38 ich sąsiadów – za przyczyną bł. Ojca Stanisława Papczyńskiego, Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pana Jezusa Miłosiernego, św. Wojciecha i św. Patronów o zdrowie i łaski oraz odnowę tradycji i wiary dla nich

–   O łaskę uzdrowienia dla Ewy

– O bł. Boże w nowym sezonie turystycznym z int. Koła Przewodników Beskidzkich PTTK w Szczawnicy

Czwartek

615 –  1) † Zofię Czerwińską z int. córki Ireny z mężem

2) † Władysławę Konieczną z int. Kazimiery Koniecznej z Przenoszy

700 –  1) † Józefa (on) Hamerskiego z int. rodziny Januszewskich

2) † Annę Wypart z int. chrzestnej

1900 – † Władysława (on) Zachwieję

Piątek

615 –   † Józefę Węglarz z int. Gabrysiowej z córkami

700 –  1) †  Czesławę Mikitę-Kloch z int. Marii Pałki z rodziną

2) ††  Gustawa Kaletę oraz Marię i Karola Kaletów

1700 –  O pomyślne zdanie egzaminów dla Bernadetty

1900 – † Łucję Szczepaniak z int. córki Teresy z rodziną


Sobota – Uroczystość Królowej Polski

600 –  †† Katarzynę i Wojciecha Kwiatków

700 –  1) † Stanisławę Węglarz z int. Jacka Wierciocha z rodziną

2) Dz.-bł. w 70 rocz. urodzin Grzegorza

900 –    † Stanisława Słowika z int. wnuków

1900 – †† Franciszkę i Józefa (on) Gabrysiów oraz syna Zygmunta z int. synowej Marii Gabryś

Niedziela

600 –  †† Julię, Filipa i Stefanię Klosów

730 –  † Mieczysława (on) Węglarza (13 rocz. śm.)

900 –  † Stanisława (on) Dudkę

1030 – O pomyślne zdanie matury dla Jakuba

1200 – Dz.-bł. w int. Sylwii i Marka Jańców w 25 rocz. ślubu o bł. Boże i zdrowie z int.  Matki chrzestnej

1900 – Dz.-bł. w intencji Teresy z okazji 80 – tych urodzin

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna 19.04.2015 r.

Niedziela Biblijna

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 600 730, 900, 1030, 1200, i 1900. Nieszpory Niedzielne oraz zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 1830.
 2. Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Będziemy go przeżywać jako VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który w tym roku przebiega pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W ramach tych obchodów odbędzie się okolicznościowa biblijna katecheza dla dorosłych. Zapraszamy na nią serdecznie – w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
 3. W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 1900.
 4. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Ministrantów w poniedziałek na godzinę 1600; Scholę dziecięcą w środę na godz. 1700, Lektorów w środę na godzinę 1730; Dzieci klas II przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami w czwartek na godzinę 1700, Grupę Młodzieżową w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
 5. Przyszła Niedziela obchodzona jest w całej Polsce jako Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca tydzień Modlitw o Powołania. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W naszej parafii będzie to równocześnie dzień Odpustu ku czci patrona parafii Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika. Centralna uroczystość będzie podczas Mszy Świętej o godzinie 1200, po której odbędzie się procesja Eucharystyczna. Wtedy także będziemy obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Świętej klas trzecich. Zachęcamy do włożenia strojów regionalnych oraz zaangażowania się w uroczystą oprawę tej Mszy Świętej oraz procesję z udziałem pocztów sztandarowych i feretronów.
 6. Akcja Katolicka organizuje przed kościołem oraz w Kaplicy Świętej Kingi Doroczny Kiermasz Książki Katolickiej – szczegóły w gablocie i na afiszach. Kupione książki mogą być opieczętowane okolicznościowym stemplem.
 7. Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Tuchowa odbędzie się w sobotę 9 maja – szczegóły w gablocie ogłoszeń oraz na stronie Akacji Katolickiej Oddział Szczawnica.
 8. To ostatni tydzień, w którym Akacja Katolicka pomaga w wypełnianiu deklaracji podatkowych celem dokonania odpisu na cele dobroczynne. Szczegóły na stronie www.parafia.szczawnica.pl
 9. Jako owoc zakończonego Tygodnia Miłosierdzia Parafialny Oddział Caritas wspólnie z Wolontariatem Szczawnickiego Gimnazjum odwiedzi w tym tygodniu chorych, którzy wyrazili na to zgodę. Gdyby jeszcze ktoś życzył sobie tego typu kontaktu, prosimy o zgłoszenie się do któregoś z Księży celem omówienia szczegółów.
 10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik oraz inne czasopisma są dostępne na stoliku z prasą.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimiera Słowik z ulicy Szlachtowskiej 19B. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

12 kwietnia 2015 r.

Obchodzimy dzisiaj diecezjalny dzień „Caritas”. W intencji parafialnego oddziału „Caritas” będziemy się modlić w czasie dodatkowej Mszy Świętej o godzinie 1500.  Na jej wstępie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

1. A zatem, Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 730, 900, 1030, 1200, 1500 i 1900. Nieszpory Niedzielne o godz. 1830. Bóg zapłać składane dzisiaj za ofiary, które tradycyjnie będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.

2. Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Pod hasłem „Caritas dla rodziny”, obchodzić będziemy 71. Tydzień Miłosierdzia. Obok modlitwy za rodziny i dzieła miłosierdzia, w poniedziałek polecać będziemy Bogu Ofiary Zbrodni Katyńskiej, zaś w czwartek w osobę papieża-emeryta  Benedykta XVI, w dniu jego urodzin.

3. W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz.1900 .

4. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Ministrantów w poniedziałek na godzinę 1600; Akcję Katolicką na Walne Zebranie Wyborcze w środę po wieczornej Mszy Świętej; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po wieczornej Mszy Świętej; Scholę dziecięcą w czwartek na godz. 1700; Grupę Młodzieżową w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

5. W sobotę, 18 kwietnia, jest organizowana pielgrzymka do Wadowic i Łagiewnik – szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

6. Akcja Katolicka organizuje Doroczny Kiermasz Książki Katolickiej – szczegóły w gablocie i na afiszach.

7. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica informuje, że drugi termin zebrań wyborczych przewodniczących osiedla i rad osiedlowych odbędzie się: dla Szczawnicy Wyżnej – w czwartek 16 kwietnia, o godz. 1800 w remizie OSP; dla Szczawnicy Niżnej – w piątek 17 kwietnia, o godz. 1900 w budynku gimnazjum.

8. Nadleśnictwo Krościenko zawraca się z apelem o zaprzestanie zakazanej prawem i zgubnej dla środowiska praktyki wypalania traw i innych pozostałości roślinnych. Lekceważenie tego zakazu może skutkować odebraniem dopłat bezpośrednich oraz sankcjami karnymi.

9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość NiedzielnyNiedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik oraz inne czasopisma są dostępne na stoliku z prasą.

Intencje mszalne od 13 do 19.04.2015 r.

Poniedziałek

615– 1) † Annę Wypart z int. brata Wiesława z żoną i rodziną

2) † Marię Szczepaniak z int. rodziny Malinowskich

700 – 1) †† Stanisława (on) Salamona (18 rocz. śm.) oraz żonę Marię

2)  † Czesława Malinowskiego (55 rocz. śm.)

1900 – †† Franciszkę i Józefa (on) Gabrysiów oraz syna Zygmunta

Wtorek

615 – †† Józefa i Marię Szczepaniaków z int. syna Stanisława z rodziną

700 – 1) † Tadeusza i Ewę Drzyzgów z int. rodziny Janiszów z N. Targu

2)  † Władysławę Ruchałę z int. Heleny i Krzysztofa z synem

1900 – † Helenę Zachwieję (1 rocz. śm.)

Środa

615 – 1)  W pewnej intencji za przyczyną św. Antoniego

2) † Józefa (on) Hamerskiego z int. Teresy i Marcina z dziećmi

700 – 1) †† Wiktorię i Feliksa Weyersów (35 rocz. śm.)

2) †† Ks. Władysława Kowalczyka i zmarłych z rodziny

1900 –  Nowennowe:

–  O łaskę uzdrowienia dla Ewy

–  Dz.-bł. w int. Jana z ok. 80 rocz. urodzin z int. żony

–  Dz.-bł. w int. Anny i Andrzeja z ok. 9 rocz. ślubu oraz syna Jana

Czwartek

615 – 1) † Agnieszkę Salamon (9 rocz. śm.)

2) † Jana Biela z int. Krzysztofa Ondycza z rodziną

700 – 1) † Wincentego Węglarza (10 rocz. śm.)

2) †† Marię Rudnicką i zmarłych z rodziny

1900 – † Zbigniewa Madeję (8 rocz. śm.) z int. żony i dzieci z rodzinami

Piątek

615 –  1) † Józefa (on) Mikołajczyka z int. Zofii i Marii

2) † Józefa (on) Hamerskiego z int. koleżanek i kolegów z ławy szkolnej

700 –  1) †† Jana i Roberta Waruś

2) † Michała Wójcika

1900 –  †† Agnieszkę i Józefa Hamerskich z int. syna Artura z rodziną

Sobota

615 – 1) † Czesławę Mikitę – Kloch z int. rodziny Szczepaniaków

2) † Annę Wypart z int. teściów

700 – 1) † Izabelę Twardy z int. Marty z rodziną

2) †† Anielę i Michała Gondków

1900 –  †† Zofię i Benedykta Wierciochów z ul. Samorody

Niedziela

600 – † Józefa Adamczyka (4 rocz. śm.)

730 – Za parafian

900 – †† Katarzynę i Fryderyka Malinowskich z int. Stanisława z rodziną

1030 – †† Franciszkę i Piotra Włodarzów, Józefę Więcek

1200 – Dz.-bł. w int. Barbary i Pawła z okazji 19 rocz. ślubu

1900 – † Władysława (on) Gomonowicza

Intencje mszalne

I n t e n c j e    M s z a l n e

20.04 – 26.04. 2015 r.

Poniedziałek

615 –  1) Dz.-bł. o zdrowie i dalsze łaski w 95. rocznicę urodzin Jana Salamona

2) † Józefa (on) Szczepaniaka z int. rodzin: Janoszów i Szołtysików

700 –   1) † Katarzynę Lizoń z int. Marii i Ryszarda z rodziną

2) † Zbigniewa Malinowskiego (40. rocz. śm.)

1900 – O zdrowie, siły i pomoc Matki Bożej dla Marii z okazji urodzin oraz o szczęśliwe zdanie egzaminu dojrzałości

Wtorek

615 –  † Józefa Hamerskiego z int. sąsiadów Salamonów i Węglarzy

700 –   1) Dz.-bł. w intencji Grażyny i Piotra z okazji 25. rocz. ślubu z int. dzieci

2) † Helenę Zachwieję z int. Krystyny Sowy z Krościenka z rodziną

1900 – †† Stanisława (on) i Bronisława (on) Szajewskich

Środa

615 –  1) † Irenę Uliasz z int. sąsiadów

2) † Józefę Hamerską z int. syna Ireneusza z żoną Moniką

700 –  1) †† Zofię Juras, Halinę Chęcińską oraz córkę Ewę

2) † Bernadettę Węglarz z int. Wandy i Henryka

1900 – Nowennowe:

– Dz.-bł. w int. Pana Organisty oraz Wojciecha z int. Akcji Katolickiej i ich rodzin

– O łaskę uzdrowienia dla Ewy

– O zdrowie dla pewnej osoby

 

 

Czwartek

615 –  1) Dziękczynna za Sakrament Bierzmowania

2) † Kazimierza Śliwińskiego z int. Bernadety i Marka

700 –  1) Dz.-bł. w int. Elżbiety i Łukasza Słowików z okazji 10. rocz. ślubu oraz ich dzieci

2) † Wojciecha Polaczyka

1900 – †† Józefa (on) i Anielę Bielańskich

Piątek

615 –  1) Dz.-bł. w int. Zofii i Józefa Węglarzy w 52. rocznicę ślubu z int. dzieci

2) † Piotra Przybockiego z int. sąsiadów

700 –  1) †† Wojciecha i Kunegundę Salamonów

2) † Tadeusza Jacaka

1900 – †† Wojciecha Lizonia i wnuka Konrada

Sobota

615 –  1) † Jana Biela z int. Marii i Jana Ondyczów

2) † Władysława (on) Wójcika z int. sąsiadów z klatki

700 –  1) † Władysława (on) Ciężkowskiego z int. Marii i Ryszarda z rodziną

2) †† Zofię i Pawła Jobów

1900 – W intencjach Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju

Niedziela – Odpust Parafialny

600 –  Dz.- bł. w int. I Róży Męskiej in. św. Wojciecha

730 –  †† Krystynę i Katarzynę Słowik

900 –  † Wacława Mastalskiego w 9. rocz. śmierci

1030 – † Wojciecha Macanowicza z int. żony z dziećmi

1200 – 1) Za parafian

2) W int. dzieci przeżywających rocznicę I Komunii świętej

1900 – †† Bogdana Mirgę (ojca), Bogdana Mirgę (syna), Józefa Oraczko, Wandę Szczerbę i Zofię Szczerbę

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Wielkanocna 5.04.2015 r.

Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 730, 900, 1030, 1200 i 1900. Nieszpory świąteczne o 1830.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów Wielkiego Tygodnia: osobom, które zatroszczyły się o wystrój Kościoła, dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego; Panu Organiście, Scholi Dziecięcej, Panom którzy śpiewali Pasję oraz Szczawnickiemu Chórowi Kameralnemu pod batutą Pani Agnieszki Żarskiej, za troskę o piękno śpiewu; Straży Pożarnej za wartę przy Grobie Pańskim i troskę o ogień; liturgicznej służbie ołtarza i Panu Kościelnemu za przygotowanie liturgii; Rodzicom dzieci obchodzących rocznicę I Komunii za dofinansowanie zakupu nowych chodników do prezbiterium.

W imieniu osób które otrzymały świąteczną pomoc żywnościową dziękujemy Paniom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas, wolontariuszom ze szczawnickiego Gimnazjum oraz wszystkim, którzy ofiarowali żywność lub wspierali działalność Caritas jałmużną.

 1. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Przez cały tydzień trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Na wieczornych Mszach Świętych, które będą się rozpoczynać według porządku letniego, czyli o godz. 1900, będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 600, 730, 900, 1030, 1200 i 1900. Chrzest dzieci na Mszy o godz. 1200. Składka na tacę przeznaczona będzie na K. U. L. oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 3. W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 1700. Po zakończeniu na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.
 4. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Scholę dziecięcą w środę na godz. 1600; Rodziców dzieci I -wszo komunijnych  w czwartek na godzinę 1800; młodzież klas III gimnazjum wraz z Rodzicami w czwartek na godzinę 1900.
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, diecezjalny dzień „Caritas”. Będziemy się modlić o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego i za osoby zaangażowane w działalność charytatywną, także z naszego Oddziału „Caritas”. Będzie specjalna Msza święta o godzinie 1500. Równocześnie jest to druga niedziela miesiąca – tradycyjnie ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 6. W dniu 18 kwietnia br., w sobotę za dwa tygodnie, jest organizowana pielgrzymka do Wadowic i Łagiewnik – szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
 7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik oraz inne czasopisma są dostępne na stoliku z prasą.
 8. Intencje mszalne bieżącego tygodnia  - verte.
 9. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana obdarzy wszystkich obchodzących tę Uroczystość radością i pokojem, zaś doświadczenia zebrane w tym świętym czasie łaski niech przyniosą trwałe owoce w naszym życiu. Szczęść Boże!

Designed byNet48.pl