Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia - XVI Niedziela Zwykła - 17 lipca 2016 r.

1.Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200 i 1900. Nieszpory Niedzielne o godz. 1830, a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 1600 i na Sewerynówce o godz. 1700. Dodatkowa Msza Święta, w ramach Dni przyjaźni polsko – węgierskiej, będzie w kaplicy w Parku Górnym o godz. 1000. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, którymi wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać!

2.Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Rozpoczyna się tzw. Tydzień Misyjny, w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Od środy będziemy gościć w naszej parafii grupę młodych pielgrzymów z Włoch. Szczegółowy program ich pobytu można znaleźć na stronie internetowej i gablocie z ogłoszeniami. Zapraszamy na wspólną modlitwę w tym czasie, a szczególnie na Msze Święte w czwartek o godz. 1900 i w najbliższą niedzielę o godz. 1200 oraz na codzienne modlitwy poranne.

3.W poniedziałek będziemy obchodzić wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.

4.We wtorek wieczorem Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym.

5.W środę obchodzić będziemy wspomnienie bł. Czesława. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 1900.

6.W piątek - wspomnienie św. Marii Magdaleny W tym dniu Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką rozpocznie się o godz. 1445. Serdecznie zapraszamy!

7.W sobotę wspomnienie św. Brygidy, patronki Europy.

8.Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżujących, w przyszłą Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1900 będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Prosimy kierowców o takie ustawienie pojazdów, aby ruch mógł odbywać się płynnie od parkingu parafialnego, poprzez plac kościelny obok krzyża misyjnego poprzez posesję plebańską do ulicy Jana Wiktora i dalej w górę w kierunku Palcu Dietla i ulicy Zdrojowej. Połowa składki z wieczornej Mszy Świętej oraz ofiary składane przy błogosławieństwie pojazdów zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach organizacji Miva Polska – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwie przejechanej drogi.

9.Spotkanie Grupy młodzieżowej „Adonai” we wtorek o 1930.

10.Finałowy koncert IX Letniego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami odbędzie się w Dworku Gościnnym. Program zatytułowany „Muzyka znad zdrojów. Józef Szalay i walce” wykona Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyrekcją Agnieszki Kreiner. Wstąpią ponadto: Katarzyna Wiwer – sopran, Krzysztof Michno – recytacja oraz Andrzej Dziedzina Wiwer – recytacja. Rozpoczęcie koncertu w przyszłą sobotę, 23 lipca, o godz. 1900. Szczegóły na plakatach.

11.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

12.W cyklu wędrówek „Wytrwale Wzwyż” Akcja Katolicka organizuje w przyszłą niedzielę organizuje wyjście na Trzy Korony od Sromowiec Niżnych szlakiem zielonym. Msza odpustowa ku czci św. Kingi na Górze Zamkowej o godzinie 1500. Zbiórka przy D. H. „Halka” o godz.1030. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej Akcji Katolickiej.

13.W Starym Sączu rozpoczyna się odpust ku czci Św. Kingi. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: †Janina Jasiak, zam. ul. Zawodzie 10 oraz †Jadwiga Węglarz, zam. ul. Szlachtowska 44. Zmarł także † ks. Abp Zygmunt Zimowski, który przed laty jako diakon odbywał praktykę w szczawnickiej parafii. Informacje na temat zmarłego pasterza i obrzędów pogrzebowych znajdują się w gablocie z ogłoszeniami. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Intencje mszalne - od 18 do 24 lipca 2016 r.

 

Poniedziałek

18 VII

Św. Szymona z Lipnicy

615

†† Teresę i Kazimierza Ciesielków

700

1) † Michała Gabrysia z int. sąsiadów z ul. Ogrodowej

2) O bł. Boże dla Kacpra

1900

† Jana Mastalskiego z ul. Szalaya w 20 r. śmierci

(poza: gr. † Marię Różycką)

 

Poza parafią

Antoniego Szczepaniaka z int. Ireny Moskalik

Wtorek

19 VII

 

 

615

† Marię Szulc z int. rodzin Czajów i Jankowiaków

700

1)† Stanisława (on) Ciesielkę „Gajowego” z int. Jerzego

2)† Antoniego Szczepaniaka z ul. Głównej z int. córki Barbary z rodziną

1900

†† Annę i Stanisława Zachwiejów

(poza: gr. † Marię Różycką)

Środa

20 VII

bł. Czesława

600

† Józefa (on) Zachwieję z int. rodziny Baziaków

700

1) †† Annę Gomółkę w 16 r. śmierci oraz jej ojca Stanisława Wójcika

2) † Teresę Wróbel

1900

Nowennowe:

- o zdrowie dla Piotra

- o potrzebne łaski dla Bernadetty

- Dz.-bł. w int. rodziny Pałków z prośbą o dalszą Bożą opiekę

- O błog. Boże dla rodziny Wiesławy

- Dz.-bł. w 49 r. urodzin Anny

 

((poza: gr. † Marię Różycką)

Czwartek

21 VII

 

615

† Jana Hałasa z int. Jana Ciesielki z dziećmi

700

1) † Franciszka (on) Rocci

2) † Stanisława (on) Kozłeckiego z int. bratowej z Krościenka

1900

†† Michała i Adama Malinowskich w rocz. śmierci Michała

(poza: gr. † Marię Różycką)

Piątek

22 VII

615

Dz.-bł. z okazji 40 urodzin Zbigniewa

700

1) † Marię Gwóźdź

2) Dz.-bł. w int. Alicji i Krzysztofa w 5 rocz. ślubu z prośbą o zdrowie
i błog. Boże

 

1900

Dz.-bł. w int. grupy św. o. Pio i ich rodzin

(poza: gr. † Marię Różycką)

Sobota

23 VII

Św. Brygidy zakonnicy

615

† Zbigniewa Malinowskiego w 4 rocznicę śmierci

700

1) † Zofię Szczyptę

2) † Józefę Mastalską z int. Ireny i Michała

1900

† Paulinę Węglarz w rocznicę śmierci

(poza: gr. † Marię Różycką)

XVII Niedziela Zwykła

24 VII

 

600

W int. córki Marii

(poza: gr. † Marię Różycką)

730

Za parafian

900

†† Marię i Piotra Sopatów z int. córki z rodziną

1030

† Stanisława (on) Hendla w 4 rocz. śmierci

1200

† Andrzeja Mastalskiego i jego rodziców Annę i Jana

1600

/Park dolny/ †† Anielę i Leona Kołodziejów, córkę Karolinę z mężem
i Zofię z mężem

1700

/Sewerynówka/ † Aleksandra (on) Różyckiego w 24 r. śmierci

1900

† Zbigniewa Malinowskiego w 4 rocz. śmierci z int. rodziny

 

  Ogłoszenia - XV Niedziela zwykła - 10 lipca 2016 r.

  1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200 i 1900. Nieszpory Niedzielne o godz. 1830. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 1600 i na Sewerynówce o godz. 1700. Serdecznie dziękujemy za ofiary, zarówno indywidualne jak i te składane dzisiaj na tacę, przeznaczone na cele inwestycyjne w Parafii. Bóg zapłać!
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzić święto Św. Benedykta. Opata – patrona Europy.
  4. We wtorek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu. W tym dniu wieczorem Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym.
  5. W środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 1900. Po Mszy Świętej odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie.  O niesienie figury i przewodniczenie lipcowej modlitwie różańcowej prosimy tradycyjnie parafialny oddział Caritas.
  6. W piątek - wspomnienie Św. Bonawentury, bpa i dokt. Kość. W tym dniu Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką rozpocznie się o godz. 1445. Serdecznie zapraszamy!
  7. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, zwanej Szkaplerzną.  Informacje na temat szkaplerza świętego można znaleźć na stoliku z prasą i w gablocie z ogłoszeniami. Osoby, które chciałyby przyjąć w najbliższą sobotę Szkaplerz Karmelitański prosimy za spotkanie w środę po Nabożeństwie Fatimskim.
  8. Osoby, które przyjmują w domach pielgrzymów z Włoch przybywających do Szczawnicy na Światowe Dni Młodzieży zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek na godzinę 1800 do Domu Parafialnego.
  9. Spotkanie Grupy młodzieżowej „Adonai” oraz młodzieży wyjeżdżającej na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa odbędzie się w piątek po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym.
  10. Osoby należące do Komitetu Organizacyjnego Tygodnia Misyjnego ŚDM w Szczawnicy zapraszamy na spotkanie w sobotę na godzinę 1800.
  11. Zmiana Tajemnic Różańcowych w przyszłą niedziele po Nieszporach.
  12. Trzecim koncertem ramach IX Letniego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami będzie program zatytułowany Muzyczne krajobrazy. Koncert na 4 gitary. Wystąpi Krakowski Kwartet Gitarowy. Rozpoczęcie koncertu w przyszłą sobotę, 16 lipca, o godz. 2015. Szczegóły na plakatach.
  13. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.
  14. W cyklu wędrówek „Wytrwale Wzwyż” Akcja Katolicka organizuje w przyszłą niedzielę wyjście na Turbacz. Msza Święta na Turbaczu o godzinie 1100. Zbiórka przy D. H. „Halka” o godz. 630. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej Akcji Katolickiej.
  15. Trwa rekrutacja na Wydziale Teologicznym sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami oraz na stronie internetowej.
  16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej † Bronisław Czaja zam. ul. Szalaya 17 i † Kazimierz Mastalski zam. ul. Św. Krzyża 22.  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

  Intencje mszalne od 11 do 17 lipca 2016 r.

  Poniedziałek

  11 VII

  Św. Benedykta

  615

  †† Józefa (on) i Jana Tokarczyków

  700

  1) †† Marię i Franciszka Majerczaków z int. wnuków

  2) O bł. Boże dla córki Marleny i całej rodziny

  3) † Zofię Jankowską z int. wnuczki Katarzyny

  Poza parafią

  † Antoniego Szczepaniaka z ul. Głównej z int. Ireny Moskalik

  1900

  1) † Izabele i Andrzeja Twardy

  2) † Bronisława (on)  Bochnię z int. wnuka Maćka z rodziną

   

  Wtorek

  12 VII

  Św. Brunona Bonifacego

  z Kwerfurtu

   

   

  615

   

  † Piotra Przybockiego z int. siostry Czesławy z rodziną

  700

  1) † Kazimierza Śliwińskiego z int. rodziny Salamon

  2) † Marię Szulc z int. pracowników Urzędu Miasta i Gminy w  Szczawnicy

  Poza parafią

  † Stanisława (on) Węglarza z int. Bernadetty Bańkosz z mężem

  1900

  1) † Janusza Polaczyka z int. żony i dzieci z wnuczką

  2) † Józefa (on) Czajkę z int. teściów i szwagra z Barcic

  Środa

  13 VII

  Św. Andrzeja Świerada

  i Benedykta

   

  600

   

  † Tadeusza Strauba z int. siostry Dobrawy

  700

  1) † Adama Klemensa z int. żony z dziećmi ze Skalniaka

  2) †† Stanisława (on) i Cecylię, syna Kazimierza i zięcia Franciszka z int. córki Krystyny z rodziną

  Poza parafią

  † Andrzeja Zachwieję z int. Rady Rodziców i Uczniów ze szczawnickiego Gimnazjum

  1900

  1) † Antoniego Szczepaniaka z ul. Szalaya z int. córki Leokadii z mężem

  2) Nowennowe:

  - O zdrowie dla Piotra

  - O potrzebne łaski dla Bernadetty

  - O zdrowie i bł. Boże dla Stanisławy i Jana Burek z int. wnuczki Kingi z rodziną

  - O powrót do zdrowia kolegi z pracy

  - O powrót do zdrowia dla Kingi

  - O szczęśliwy przebieg operacji dla Katarzyny

  - O bł. i Dary Ducha św. dla dzieci Pauliny i Bartłomieja

  - O bł. Boże i zdrowie dla mamy Agnieszki

  Czwartek

  14 VII

   

   

  615

   

  † Janusza Kozłowskiego z int. Krystyny i Stanisława Szeligów

  700

  1) † Kazimierza Czarnaka (2 rocz. śm.)

  2) † Józefa (on) Bryniarskiego (23 rocz. śm.) z int. żony i synów

  Poza parafią

  † Czesława (on) Wierciocha z int. rodziny Warusiów

  1900

  1) †† Helenę i Henryka Szczepaniaków

  2) † Władysława (on) Ciesielkę z int. wnuka Grzegorza z rodziną

  Piątek

  15 VII

   

  615

   

  †† Henryka, Bronisławę i Michała Niezielskich

  700

  1) †† Kunegundę i Jana Moskalików oraz Wojciecha Węglarza z int. wnuków

  2) † Władysława (on) Wójcika

  Św. Bonawentury

  Poza parafią

  † Annę Lizoń z int. cioci Marii Kozielec

   

  1900

  1) †† Marię Szczapaniak (6 rocz. śm.), syna Jana i męża Józefa

  2) † Stanisławę Kozieł z int. syna Jana z rodziną

   

   

   

  Sobota

  16 VII

  Najświętszej Maryji Panny

  z Góry Karmel

   

  615

   

  † Janusza Kurzawę z int. dzieci z rodzinami

  700

  1) † Stefanię Wolfram z int. pracowników Hotelu Solar SPA dział konserwatorów

  2) † Zbigniewa Markesa z int. córki i syna z rodziną

  3) † Jakuba Różyckiego z int. córki Wandy z rodziną

  Poza parafią

  † Jana Majerczaka z int. rodziny Stobarczyków z Olkusza

  1900

  Dz.-bł. w int. sióstr III Róży Matek p. Zofii Niezgody

   

  XVI Niedziela Zwykła

  17 VII

   

   

  600

   

  †† Stefanię, Julię i Filipa Klosów

  730

  O zdrowie i bł. Boże dla Członków Grupy św. O. Pio i ich rodzin

  900

  †† Józefa (on) Hamerskiego (47 rocz. śm.) oraz syna Jakuba

  1030

  Za parafian

  1200

  †† Stanisława (on) Warzechę i syna Zbigniewa

  1600

  † Piotra Wierciocha (29 rocz. śm.)

  1700

  †† Zofię i Stanisława Mendralów z int. chrześnicy

  1900

  W int. członkiń i członków Róż Różańcowych

  Ogłoszenia - XIV Niedziela Zwykła - 3 lipca 2016 r.

  1.Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200 i 1900. Nieszpory Niedzielne o godz. 1830. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 1600 i na Sewerynówce o godz. 1700.

  2.Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia.

  3.Trwa Wielki Odpust Tuchowski oraz Festyn Misyjny w Tylmanowej. Szczegóły na plakatach na drzwiach kościoła oraz w gablocie z ogłoszeniami.

  4.We wtorek wieczorem Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym.

  5.W środę obchodzić będziemy wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronki współpracy misyjnej w Diecezji Tarnowskiej. Jest to również patronalne święto Apostolstwa Chorych. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 1900.

  6.W czwartek, pierwszy lipca, wieczorem Msza Święta wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym kapłanie.

  7.W piątek wspomnienie Św. Jana z Dukli. W tym dniu Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką rozpocznie się o godz. 1445. Serdecznie zapraszamy!

  8.Rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka w tym miesiącu oraz chrzestnych zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę na godzinę 1700 do kościoła.

  9.Drugim koncertem ramach IX Letniego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami będzie premierowo u nas wykonany program Amor Divino, na który złożą się utwory religijne z barokowej Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Solo i w duecie wystąpią śpiewaczki: Katarzyna Wiwer i meksykańska sopranistka Julieta Gonzalez-Springer wraz ze znakomitym duetem lutniowym „Lute Duo”. Rozpoczęcie koncertu w przyszłą sobotę, 9 lipca, o godz. 2015. Szczegóły na plakatach.

  10.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

  11.Zarząd Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan w Szczawnicy zaprasza Drogę Krzyżową w rocznicę postawienia krzyża na Bryjarce, w piątek, 8 lipca. Rozpoczęcie o godz. 1600 przy Kaplicy w Parku Górnym.

  12.W cyklu wędrówek „Wytrwale Wzwyż” Akcja Katolicka organizuje w przyszłą niedzielę wyjście na Jarmutę. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 730 w naszym kościele. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej Akcji Katolickiej.

  13.W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej † Jan Majerczak zam. ul. Słoneczna 4. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

  Więcej artykułów…

  Designed byNet48.pl