Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia - XXVI Niedziela zwykła - 25 września 2016 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200 oraz 1900. Nieszpory Niedzielne o godz. 1830.
 2. Diecezja Tarnowska włącza się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Datki na ten cel można składać dzisiaj, i przez cały tydzień, do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Przypominamy, że nasza parafia nie upoważnia nikogo do kwestowania na ten cel, ani inne cele, nigdzie indziej - ani na placu przykościelnym, ani na parkingu.
 3. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: we wtorek wieczorem - Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym; w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 1445.
 4. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w środę św. Wacława; w czwartek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek wspomnienie św. Hieronima; w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 5. W ramach inicjatywy „Iskra Miłosierdzia – Koronka na ulicach miast świata” Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy w środę o godz. 1500 przy D. H. Halka. Osoby, które nie mogą tam przybyć prosimy o duchową więź i modlitwę w tym czasie.
 6. W czwartek wieczorem Msza Święta za Ojczyznę za przyczyną św. Wojciecha a po niej Katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
 7. Zmiana czasu letniego na zimowy nastąpi dopiero pod koniec października, ale gdy chodzi o porę nabożeństw, przypominamy, że tradycyjnie z dniem pierwszym października, czyli od najbliższej soboty, nabożeństwa wieczorne w kościele będą rozpoczynać się zgodnie z porządkiem zimowym, czyli o godzinie 1700.
 8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godzinie 700. W tym dniu rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Będą one odprawiane przez cały październik w dni powszednie w kościele parafialnym będą się rozpoczynać o godz. 1700 a następnie, bezpośrednio po nich, będzie Msza Święta. W Kaplicy Parku Dolnego Różaniec codziennie o godz. 1700.
 9. W przyszłą niedzielę parafia w Leśnicy na Słowacji obchodzi odpust parafialny ku czci Św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godzinie 1100. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości. Akcja Katolicka koordynuje parafialną pielgrzymkę, która pójdzie przez góry. Wyjście spod D. H. Halka o godz. 900.
 10. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: ministrantów w poniedziałek na godz. 1700 do kościoła; scholę dziecięcą w czwartek na godz. 1600; grupę oazową starszą w środę na godz. 1700; lektorów w środę na godz. 1830; Parafialny Oddział „Caritas” w środę po wieczornej Mszy Świętej; grupę oazową młodszą w piątek na godz. 1800 Grupę „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy Świętej; grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 930 do Kaplicy św. Kingi.
 11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.
 12. Kalendarze Rolnicze na rok 2017 można nabywać w zakrystii. Duże w formie książkowej w cenie 22 zł, małe, naścienne, w cenie 5 zł.
 13. Firma Norimp Bako zaprasza na bezpłatne badanie wzroku, które odbędzie się w przychodni NZOZ Eskulap przy ul. Jana Wiktora 17, w środę od 14.00 do 15.00. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Jadwiga Niezgoda, zam. ul. Flisacka 23b; Antonina Malinowska, zam. ul. Szlachtowska 23. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu…

Intencje mszalne od 26 września do 2 października 2016 r.

Poniedziałek

26 IX

 

615

† Marię Ciesielkę z int. Tomasza z rodziną

700

†† Jana Majerczaka i †† rodziców Wawrzyńca i Kunegundę

Poza parafią

† Stanisławę Salamon z int. Krystyny i Marcina z rodziną

1900

†† Jana Janca i Józefa Wojtasa

(poza: gr. † Marka Wierciocha  † Bronisława Czaję † Agatę Mastalską)

Wtorek

27 IX

Wincentego a Paulo

 

 

615

 

† Bożenę Klej z int. Magdaleny Górszczyk z rodziną

700

1) † Henryka Błażusiaka z int. sąsiadów z ul. Na potoku

2) † Ewę Krzowską (1 rocz. śm.) z int. wujka Mariana z rodziną

Poza parafią

† Stanisławę Salamon z int. Wójta i pracowników Gminy w Tuszowie Narodowym

1900

† Kazimierza Tylkę (9 rocz. śm.)

(poza: gr. † Marka Wierciocha  † Bronisława Czaję † Agatę Mastalską)

Środa

28 IX

Św. Wacława

 

615

 

 

1) †† Wacława i †† rodziców

2) † Marię Ciesielkę z int. sąsiadów Dziedzinów

700

1) † Zbigniewa Markesa z int. brata Marka i bratowej Wandy

2) † Zbigniewa Węglarza z int. siostry Stanisławy z rodziną

Poza parafią

† Czesława Wierciocha z int. Wandy Magdaleny i Katarzyny z rodzinami

1900

 

Nowennowe:

- Dz.-bł. w int. Anieli Słowik

- O łaskę zdrowia dla brata Krzysztofa

- O zdrowie i bł. Boże dla Michaliny z okazji imienin

- Dz.-bł. w int. Antoniny o dalszą opiekę, zdrowie, ulgę w cierpieniu i umocnienie w słabościach oraz opiekę dla Jakuba, Andrzeja i Renaty

(poza: gr. † Marka Wierciocha  † Bronisława Czaję † Agatę Mastalską)

Czwartek

29 IX

Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

615

†† Michalinę i Władysława Czajów oraz wnuka Michała

700

1) † Michała Dziedzinę

2) †† Marię Salamon (16 rocz. śm.) męża Stanisława i matkę Katarzynę

Poza parafią

† Czesława Wierciocha z int. rodziny Korus

1900

1) W int. Ojczyzny za przyczyną św. Wojciecha

2) †† Michalinę i Tadeusza Wierciochów oraz †† rodziców

(poza: gr. † Marka Wierciocha  † Bronisława Czaję † Agatę Mastalską)

 

 

 

 

 

Piątek

30 IX

Św. Hieronima

 

615

1) † ks. Michała Matrasa

2) †† Zofię Gabryś (rocz. śm.) i Małgorzatę Tokarz

700

1) † Tadeusza Gondka z int. siostry

2) † Wandę Racięgę z int. męża Jana

Poza parafią

† Czesława Wierciocha z int. emerytów  z sanatorium Hutnik

1900

† Stanisława (on) Węglarza (24 rocz. śm.)

(poza: gr. † Marka Wierciocha  † Bronisława Czaję † Agatę Mastalską)

 

Sobota

1 X

Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 

615

 

† Zofię Jankowską z int. córki Krystyny Jankowskiej

700

† Zofię Mikołajczyk (6 rocz. śm.)

Poza parafią

† Czesława Wierciocha z int. mieszkańców z oś. XX-lecia

1700

† Gerwazego Czerniszewskiego

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę i † Agatę Mastalską)

XXVII Niedziela Zwykła

2 X

 

 

600

 

† Za parafian

730

Dz.-bł. w 25 rocz. ślubu Marii i Andrzeja

900

†† Alicję Tokarczyk, Henryka Tokarczyka i Manuela Holtera

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę i † Agatę Mastalską)

1030

Dz.-bł. z okazji 25 rocz. ślubu Krystyny i Józefa z int. dzieci

1200

† Stanisława Moskalika

1700

† Zbigniewa Malinowskiego z int. ratowników Górskiego Pogotowia w Szczawnicy

Ogłoszenia - XXV Niedziela zwykła - 18 września 2016 r.

1.Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200 i 1900. Nieszpory Niedzielne o godz. 1830, po nich zmiana Tajemnic Różańcowych.

2.Na terenie całej diecezji wspieramy dzisiaj ofiarami do puszek Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Datki na ten cel można składać dzisiaj, i przez cały tydzień, do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Przypominamy, że nasza parafia nie upoważnia nikogo do kwestowania na ten cel, ani inne cele, nigdzie indziej - ani na placu przykościelnym, ani na parkingu.

3.Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: we wtorek wieczorem - Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym; w środę wieczorem - Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 14.45. W niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę Świętą o godzinie 1200.

4.We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męcz.; w środę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Villanueva, patrona naszego księdza proboszcza. Z tej okazji pragniemy życzyć księdzu proboszczowi wszelkiego dobra, zdrowia i radości płynącej z pasterskiej posługi w naszej wspólnocie parafialnej; w piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

5.W sobotę w Zabawie odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za ŚDM. Wyjeżdża na nie także grupa młodzieży z naszej parafii. Szczegółowy program spotkania znajduje się w gablocie z ogłoszeniami.

6.W sobotę po południu zawita w Szczawnicy XXVI Pielgrzymka Górska Szlakiem Świętej Kingi. Tradycyjnie prosimy o życzliwe przyjęcie kwatermistrzów poszukujących noclegu oraz samych pielgrzymów. Prosimy o gościnność, która zawsze cechowała naszą parafię. Osoby, które zadeklarowały chęć przyjęcia pielgrzymów, prosimy aby były obecne przy kościele w sobotę o godz. 1800, by ich przywitać i odebrać.

7.Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek na godz. 17.00 do kościoła; grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30 do Kaplicy św. Kingi; scholę dziecięcą w środę na godz. 1700; Akcję Katolicką w środę po wieczornej Mszy Świętej; Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami w czwartek na godzinę 1800; Grupę „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy świętej.

8.Zachęcamy do obejrzenia wystawy poświęconej Światowym Dniom Młodzieży przygotowanej przez Grupę „Adonai” jako wyraz wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Tygodnia Misyjnego w Szczawnicy i umożliwili wyjazd szczawnickiej młodzieży do Krakowa.

9.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

10.Zarząd Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan w Szczawnicy zaprasza wszystkich członków na zakończenie sezonu w sobotę 24 września. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 1500 w Kaplicy na Sewerynówce.

11.Szczawnicki Chór Kameralny oraz orkiestra barokowa Musica Æterna Bratislava zapraszają na koncert w ramach festiwalu Barokowe Eksploracje 2016. Odbędzie się on w naszym kościele w najbliższy czwartek (22. 09) o godz. 2000. Muzycy zaprezentują dzieła kompozytorów środkowoeuropejskich (szczegóły na afiszach). Serdecznie zapraszamy!

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Ryszard Żyłka–Żebracki, zam. os. Połoniny 1/17. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu…

Intencje mszalne od 19 do 25 września 2016 r.

Poniedziałek 19IX

615

1) † Bożenę Klej

2) † Ryszarda Żyłkę-Żebrackiego

700

1) †† Annę i Tomasza Słowików

2) † Marię Ciesielkę z int. Mariana z żoną

Poza parafią

† Stanisławę Salamon z int. Arkadiusza Maziarza z rodziną

1900

†† Zofię i Władysława Zachwiejów

(poza: gr. † Marka Wierciocha i † Bronisława Czaję )

Wtorek

20 IX

Św. Andrzeja Kim Taegona i towarzyszy

615

O zdrowie dla Beaty i Boże bł. dla całej rodziny

700

1) †† Józefa (on) i Stanisławę Majerczaków

2) † Marka Ciesielkę z int. chrzestnego Michała z rodziną

Poza parafią

† Stanisławę Salamon z int. rodziny Wojnicz

1900

†† Wojciecha Dominika (16 rocz. śm.) i †† rodziców

(poza: gr. † Marka Wierciocha i † Bronisława Czaję )

Środa

21 IX

Św. Mateusza Apostoła

615

1) † Leokadię Kuberską z int. syna Zbigniewa z rodziną

2) † Janinę Tumińską z int. sąsiadów

700

1) Dz.-bł. w int. Lucyny Ślimak i jej rodziny

2) † Stanisława (on) Słowika (7 rocz. śm.) z int. żony i dzieci

Poza parafią

† Stanisławę Salamon z int. Władysławy Kapułki

1900

Nowennowe:

- O łaskę zdrowia i potrzebne łaski dla Krzysztofa z int. chrześnicy Moniki

- O łaskę zdrowia dla Krzysztofa z int. chrześnicy Agnieszki z rodziną

(poza: gr. † Marka Wierciocha i † Bronisława Czaję )

Czwartek

22 IX

 

615

1) W int. ks. Proboszcza z okazji imienin

2) † Krystynę Wójcik (8 rocz. śm.)

700

1) †† Zbigniewa Łopatkę i †† rodziców

2) † Stanisława (on) Zachwieję

Poza parafią

† Stanisławę Salamon z int. Pawła Węglarza z rodziną

1900

Dz.-bł. w int. ks. Proboszcza z okazji imienin

(poza: gr. † Marka Wierciocha i † Bronisława Czaję )

Piątek

23 IX

Św. Pio z Pietrelciny

615

1) † Władysława (on) Wójcika

2) † Piotra Łazarczyka z int. sióstr ze „Skałki”

700

1) † Stanisława (on) Salamona z ul. Kowalczyk (14 rocz. śm.)

2) † Stanisława (on) Słowika

Poza parafią

† Stanisławę Salamon z int. Elżbiety i Krzysztofa Kwiatków z rodziną

1900

† Stanisława (on) Klimka (8 rocz. śm.)

(poza: gr. † Marka Wierciocha i † Bronisława Czaję )

Sobota

24 IX

 

615

† Feliksa Ciesielkę z int. brata Wojciecha z rodziną

700

1) †† Kazimierę i Wojciecha Kurzejów

2) †† Annę i Władysława Dudów

Poza parafią

† Stanisławę Salamon z int. rodziny Potockich

1900

Dz.-bł. w int. Kazimiery i Romana Trojnarskich w 50 rocz. ślubu

(poza: gr. † Marka Wierciocha i † Bronisława Czaję )

XXVI Niedziela Zwykła

25 IX

 

600

Za parafian

730

† Michała Słowika

900

†† Wacława Mastalskiego i zmarłych rodziców

(poza: gr. † Marka Wierciocha i † Bronisława Czaję )

1030

Dz.-bł. w int. Kazimiery i Bronisława z ok. 50 rocz. ślubu

1200

†† Kolegów i koleżanki oraz absolwentów wydziału geodezji Akademii Rolniczej w Krakowie

1900

W int. polecanych przez Grupę Modlitewną Królowej Pokoju

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Msze święte gregoriańskie za śp. † Marka Wierciocha i † Bronisława Czaję są odprawiane poza parafią.

My będziemy łączyć się modlitewnie w dni powszednie o 19.00

Ogłoszenia - XXIV Niedziela zwykła - 11 września 2016 r.

1.Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200 i 1900. Nieszpory Niedzielne o godz. 1830. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w parafii!

2.Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: we wtorek wieczorem - Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym; w środę wieczorem - Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 1445.

3.We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w piątek wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.

4.We wtorek, 13 września, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej. Zapraszamy!

5.W piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Bryjarkę. Poprowadzi je młodzież gimnazjalna przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Poświęcimy przy tej okazji nowe stacje. Serdecznie zapraszamy!

6.Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek na godz. 1700 do kościoła; grupę Pomocników Maryi we wtorek na godz. 1700 do Kaplicy św. Kingi; scholę dziecięcą w środę na godz. 1700, lektorów w środę na godz. 1815; Stowarzyszanie Rodzin Katolickich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

7.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

8.Sanktuarium w Limanowej obchodzi w tym roku 50. rocznicę koronacji figury Matki Bożej Bolesnej. Akcja Katolicka organizuje wyjazd na Wielki Odpust w niedzielę 18 września. Szczegóły w gablocie. Wyjazd o godz. 830. Zapisy do piątku.

9.W sobotę 24 września po południu zawita w Szczawnicy XXVII Pielgrzymka Górska Szlakiem Świętej Kingi. Prosimy o gościnność, która zawsze cechowała naszą parafię. Osoby, które chciałyby przyjąć pielgrzymów, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

10. Organizujemy wyjazd na diecezjalne dziękczynienie za ŚDM, które odbędzie się w Zabawie w sobotę 24 września. Zapisy u ks. Tomasza do piątku.

11.Odbiór paczek żywnościowych przygotowanych dla najbardziej potrzebujących przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczawnicy odbędzie się 14 września od godz. 10.00 przy Urzędzie Miasta. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

12.W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Maria Ciesielka, zam. ul. Szlachtowska 41; Wanda Racięga zam. ul. Główna 133; Zbigniew Węglarz, zam. ul. Ogrodowa 21; Bożena Klej, zam. os. Połoniny 4/7 oraz Józefa Sułek, zam. ul. Flisacka 22; Helena Mastalska, zam. ul. Szlachtowska 6. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

Więcej artykułów…

Designed byNet48.pl