Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia - XXIX Niedziela zwykła - 16 października 2016 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200 oraz 1700. Nabożeństwo różańcowe o godz. 1630 a po nim  zmiana Tajemnic Różańcowych.
 2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 1445. Codziennie w dni powszednie, z wyjątkiem soboty, w kościele parafialnym Nabożeństwo Różańcowe będzie o godz. 1700 a następnie, bezpośrednio po nim Msza Święta. W poniedziałek  poprowadzi je XV Róża kobiet MB Ostrobramskiej, we wtorek AK, w środę schola, w czwartek Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w piątek młodzież. W Kaplicy w Parku Dolnym Różaniec również o godz. 1700.
 3. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego zaś we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za pracowników Służby Zdrowia. W czwartek będzie wspomnienie św. Jana Kantego, zaś w piątek bł. Jakuba Strzemię.
 4. W sobotę, 22 października, w naszej diecezji będziemy obchodzić Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. W tym dniu poza naszą diecezją jest obchodzone liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie to dzień modlitwy za przyczyną naszego Świętego Papieża. Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się o godz. 1600 przy obelisku poświęconemu Janowi Pawłowi II, który znajduje się na przystani flisackiej w Pieninach. Stamtąd wzdłuż Grajcarka udamy się w Procesji Różańcowej wraz z relikwiami Jana Pawła II. W czasie procesji różańcowej prosimy o przewodniczenie modlitwie przedstawicielom następujących grup: tajemnica I - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich; II – Flisacy, III – Młodzież i dzieci, IV - Siostry Zakonne, V – Róże Różańcowe i Związek Podhalan. Teksty rozważań będą do odebrania w zakrystii w środę po Nowennie. Flisaków oraz ich rodziny, członków Związku Podhalan i wszystkich, którzy posiadają stroje regionalne prosimy o ich włożenie na tę uroczystość. Wszystkich prosimy o zabranie świec. Msza Święta po przyjściu do kościoła.
 5. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. który otwiera Tydzień Misyjny w Polsce.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych wraz z Oktawą. Troska o groby i porządek na cmentarzu jest wyrazem naszej wiary i miłości. Zadbajmy również o czystość naszej duszy abyśmy mogli zyskać możliwe odpusty. Pomyślmy o przyjściu z pomocą  naszym zmarłym przez Ofiarę Mszy Świętej, modlitwy i wypominki. Kartki – formularze do wypominków można znaleźć na stoliku z prasą i po wypełnieniu złożyć w zakrystii, w kancelarii lub przekazać któremuś z księży.
 7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do kościoła; scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; lektorów w środę po wieczornej Mszy św.,  grupę Pomocników Maryi czwartek  na godz. 1630 do biblioteki; Grupę „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
 8. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje ponadto zbiórkę elektrośmieci. Zużyte urządzenia prosimy składać w środę, 19 października, od 800 do 1000 we wskazanym miejscu na parkingu przy kościele. Zachęcamy gorąco do udziału w tej akcji!
 9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Kalendarze Rolnicze na rok 2017 można nabywać w zakrystii.

Intencje mszalne od 17 do 24października 2016 r.

Poniedziałek

17 X

Św. Ignacego Antiocheńskiego

615

1) † Jana Majerczaka z int. córki Stanisławy z rodziną

700

1) † Michała Błażusiaka z int. syna Stanisława z rodziną

2) † Kazimierza Mastalskiego z int. siostry Barbary i Romana z żoną

1700

†† Rodziców z obu stron Zofię i Jana Dzięgielewskich, Stanisławę i Romana Kowalczyków, brata Stanisława i chrześniaczkę Marzenę

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Agatę Mastalską i † Zofię Majerczak )

Wtorek

18 X

Św. Łukasza

Ewangelisty

 

615

 

† Janinę Jasiak z int. córki Krystyny z dziećmi

700

1) Dz.-bł. w int. Izabeli z okazji 89 urodzin

2) † Jakuba Różyckiego z int. córki Heleny z rodziną

1700

†† Ewę i Henryka Zachwiejów

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Agatę Mastalską i † Zofię Majerczak )

Środa

19 X

 

 

615

 

†  Władysława (on) Wierciocha

700

1) † Marcina Ciesielkę (14 rocz. śm.)

2) † Jadwigę Węglarz z int. męża z synem Robertem

1700

Nowennowe:

- Dz.-bł. w int. Katarzyny i Łukasza z okazji 10 rocz. ślubu

- O łaskę zdrowia dla brata Krzysztofa

- O zdrowie dla Piotra i potrzebne łaski dla Bernadetty

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Zofię Majerczak i † Agatę Mastalską - zakończenie Mszy św. Gregoriańskich)

Czwartek

20 X

Św. Jana Kantego

 

615

 

Dz.-bł. W int. siostry Ireny z okazji imienin

700

1) † Jakuba Kulasika

2) †† Annę Małecką (7 rocz. śm.) z int. męża i dzieci oraz Anielę i Stanisława Węglarzów, Helenę i Zbigniewa Małeckich z int. dzieci i wnuków

Poza parafią

† Marię Ciesielkę z int. rodziny Polaków z mamą

1700

1)  Dz.-bł. w 60 rocz. ślubu Anny i Jana Majerczaków

2) Dz.-bł. w int. Anny z okazji 18 urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. w dorosłym życiu

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Zofię Majerczak)

 

 

 

Piątek

21 X

Bł. Jakuba Strzemię

 

615

 

W int. o intronizację Chrystusa Króla Polski

700

1) † Marię Gwóźdź (7 rocz. śm.)

2) †† Władysława (on) Malinowskiego, żonę Zofię i zmarłych rodziców

1700

Dz.-bł. w int. Katarzyny i Łukasza z okazji 10 rocz. ślubu

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Zofię Majerczak i † Helenę Mastalską – rozpoczęcie Mszy św. Gregoriańskich  )

 

Sobota

22 X

Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

 

615

 

† Kazimierza Mastalskiego

700

1) † Antoniego Majerczaka (22 rocz. śm.) i żonę Helenę

2) †† Dorotę Wiercioch i Irenę Mastalską

1700

1) Dz.-bł. w 25 rocz. ślubu Urszuli i Leszka z int. córki Klaudii

2) Dz.-bł. w 50 rocz. ślubu Stanisława i Marii

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Zofię Majerczak i † Helenę Mastalską)

XXX Niedziela Zwykła

23 X

 

 

600

 

Dz.-bł. w int. Marii z okazji 80-tych urodzin

730

† Irenę Zachwieję

900

† Henryka Zachwieję (10 rocz. śm.)

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Zofię Majerczak i † Helenę Mastalską)

1030

† Zdzisławę Węglarz (14 rocz. śm.)

1200

†† Józefa Piecyka, żonę Wiktorię, syna Ryszarda

1700

Dz.-bł. w 45 rocz. ślubu Heleny i Aleksandra

Ogłoszenia - XXVIII Niedziela zwykła - 9 października 2016 r.

1.Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200 oraz 1700. Nabożeństwo różańcowe o godz. 1630. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!

2.W ramach Dnia Papieskiego wspieramy dzisiaj ofiarami do puszek Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Datki na ten cel można składać dzisiaj, i przez cały tydzień, do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Przypominamy, że nasza parafia nie upoważnia nikogo do kwestowania na ten cel, ani inne cele, nigdzie indziej - ani na placu przykościelnym, ani na parkingu.

3.Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: we wtorek wieczorem - Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym; w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 1445. Codziennie w dni powszednie w kościele parafialnym Nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 1700 a następnie, bezpośrednio po nim  Msza Święta. W środę poprowadzi je Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W Kaplicy w Parku Dolnym Różaniec również o godz. 1700.

4.W czwartek będziemy obchodzili wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, zaś w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa. W piątek wspomnienie dowolne św. Małgorzaty Marii Alacoque – w tym dniu  z racji Dnia Edukacji Narodowej pamiętajmy o modlitwie za naszych nauczycieli, wychowawców i  osoby zatrudnione w Oświacie.

5.W czwartek Nabożeństwo Różańcowe będzie połączone z ostatnią w tym roku Procesją Fatimską. Rozpoczęcie jak zwykle o godzinie 1700, a potem Msza Święta. Naszą modlitwę poprowadzi Szczawnicki Oddział Związku Podhalan.

6.Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: ministrantów w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do kościoła; Młodzież Klas I Gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców we wtorek na różaniec i wieczorną Mszę Świętą; scholę dziecięcą w środę na godz. 1600; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po wieczornej Mszy Świętej; dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami w czwartek na godzinę 1700; grupę Pomocników Maryi czwartek  na godz. 1700 do kościoła; grupę oazową starszą w czwartek po wieczornej Mszy Świętej do Starej Plebanii.

7.VIII Ogólnopolski Maraton Kajakowy szlakiem św. Jana Pawła II Przełomem Dunajca został odwołany ze względu na pogodę. Zamówiona z tej okazji Msza Święta zostanie odprawiona w sobotę o godzinie 700.

8.Dzień pokuty i postu za grzechy naszego Narodu, zwany Wielką Pokutą, jest wydarzeniem, w którym możemy uczestniczyć wyjeżdżając na Jasną Górę, lub łącząc się duchowo. W sobotę, 15 października, w modlitwie pokutno-przebłagalnej będziemy prosić o przebaczenie grzechów popełnionych w Polsce, uwolnienie od więzów zła, uzdrowienie nas i naszych relacji. Nasza wspólna, żarliwa modlitwa może wiele zmienić. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę zwłaszcza w Godzinie Miłosierdzia.

9.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

10.Kalendarze Rolnicze na rok 2017 można nabywać w zakrystii. Duże w formie książkowej w cenie 22 zł, małe, naścienne, w cenie 5 zł.

11.W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Maria Maciąga, zam. ul. Główna 210 oraz śp. Roman Barnaś, zam. ul. Park Górny 18. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

Intencje mszalne od 10 do 16 października 2016 r.

Poniedziałek

10 X

 

615

1) † Barbarę Polańską z int. Grupy Modlitewnej św. O. Pio

2) †† Helenę i Wojciecha Mastalskich

700

1) †† Elżbietę i Stanisławę Tokarczyk

2) † Wojciecha Grońskiego z int. rodziców i siostry z rodziną

1700

†† Wojciecha Moskalika (30 rocz. śm.) żonę Julię, synów Stanisława, Józefa i Jana oraz wnuczkę Elżbietę

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Agatę Mastalską i † Zofię Majerczak )

Wtorek

11 X

 

615

† Annę Jarzynę

700

1) O zdrowie i potrzebne łaski dla Henryka i jego rodziny

2) † Mirosława Rzepeckiego (5 rocz. śm.)

Poza parafią

† Zbigniewa Węglarza z int. sąsiadów

1700

Dusze w czyśćcu cierpiące zapomniane przez najbliższych

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Agatę Mastalską i † Zofię Majerczak )

Środa

12 X

 

615

1) † Michała Gabrysia z int. kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej

700

1) † Magdalenę Ligas z int. kuzynki Elżbiety z rodziną

2) † Jadwigę Niezgodę z int. męża

Poza parafią

† Wandę Racięgę z int. sąsiadek

1700

Nowennowe:

- Dz.-bł. w int. Beaty i Mateusza Kopciuch w 25 rocz. ślubu

- O łaskę zdrowia dla brata Krzysztofa

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Agatę Mastalską i † Zofię Majerczak )

Czwartek

13 X

 

615

† Andrzeja Wierciocha z int. córki Weroniki z rodziną

700

1) † Marka Wierciocha z int. brata z żoną

2) † Rozalię Łazarczyk z int. rodziny Mrozowskich

1700

†† Ks. Władysława Kowalczyka i zmarłych z rodziny

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Agatę Mastalską i † Zofię Majerczak )

 

 

 

 

 

 

Piątek

14 X

 

 

 

615

 

† Jana Salamona z int. córki Hanny z rodziną

700

1) †† Władysławę i Jana Węglarzów

2) †† Jadwigę i Józefa Gabrysiów

Poza parafią

† Józefę Sułek z int. rodziny Racięgów

1700

W int. pracowników oświaty – nauczycieli, pracowników obsługi pracujących w naszym mieście

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Agatę Mastalską i † Zofię Majerczak )

 

Sobota

15 X

 

615

† Teresę Ciesielkę (rocz. śm.)

700

1) Dz.-bł. w 18 rocz. urodzin Karoliny

2) † Jadwigę Salamon i †† rodziców

3) †† Józefa (on) Saratę, Stanisława (on) Węglarza, zmarłych zawodników i działaczy Klubu Sportowego Pieniny

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Agatę Mastalską i † Zofię Majerczak )

1700

†† Anielę i Michała Gondków

XXIX Niedziela Zwykła

16 X

 

600

Za parafian

730

†† Marię, Władysława (on) Lizoniów oraz Barbarę, Andrzeja Pierzchałów

900

†† Agnieszkę i Józefa Szczepaniaków z ul. Maćka zza Ławy

(poza: gr. † Helenę Ciesielkę, † Agatę Mastalską i † Zofię Majerczak )

1030

† Mariana Olesia (15 rocz. śm.)

1200

† Włodzimierza Klimka (10 rocz. śm.)

1700

Dz.-bł. w intencji VIII Róży Kobiet Matki Bożej Częstochowskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Msze święte gregoriańskie za † Agatę Mastalską † Helenę Ciesielkę są odprawiane poza parafią.

My będziemy łączyć się modlitewnie w dni powszednie o 17.00, zaś w niedziele o 9.00.

Od soboty poza parafią rozpoczęły się Msze św. Gregoriańskie  † Zofię Majerczak.

Ogłoszenia - XXVII Niedziela zwykła - 3 października 2016 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200 oraz 1700. Nabożeństwo różańcowe o godz. 1630.
 2. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy ugościli uczestników XXVII Górskiej Pielgrzymki Szlakiem Św. Kingi. Podziękowanie to składa również Stowarzyszenie Świętej Kingi. Pełny tekst podziękowania znajduje się w gablocie z ogłoszeniami.
 3. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: we wtorek wieczorem - Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym; w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 14.45. Codziennie w dni powszednie w kościele parafialnym Nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 17.00 a następnie, bezpośrednio po nich, będzie Msza Święta. W poniedziałek poprowadzi je Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W Kaplicy w Parku Dolnym Różaniec również o godz. 17.00.
 4. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji papieża i naszego ks. Prałata, którym patronuje ten święty. We wtorek wspomnienie św. Siostry Faustyny, w piątek wspomnienie NMP Różańcowej.
 5. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00, 15.30, 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: dla dzieci ze szkoły podstawowej - w środę od godz. 16.00; dla młodzieży gimnazjalnej - w czwartek od godziny 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; dla dorosłych w piątek od godz. 15.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00.
 6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do kościoła; grupę oazową starszą w środę na godz. 18.30; scholę dziecięcą w czwartek na godz. 16.00; Młodzież Klas III Gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców w czwartek na różaniec i wieczorną Mszę Świętą; Młodzież Klas II Gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców w piątek na różaniec i wieczorną Mszę Świętą; grupę oazową młodszą w piątek na godz. 18.30, Grupę „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy Świętej; grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30 do Kaplicy św. Kingi.
 7. VIII Ogólnopolski Maraton Kajakowy szlakiem św. Jana Pawła II Przełomem Dunajca jest motywem do odprawienia Mszy Świętej polowej na przystani flisackiej. Rozpocznie się ona w najbliższą sobotę o godz. 9.00.
 8. Katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę kościele o godzinie 16.00.
 9. Katolickie Stowarzyszenie Rodzin organizuje w przyszłą niedzielę pielgrzymkę do Limanowej na VIII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u P. Jana Zachwiei Dobosa (182622718 lub 882228730). Szczegóły na plakacie.
 10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.
 11. Kalendarze Rolnicze na rok 2017 można nabywać w zakrystii. Duże w formie książkowej w cenie 22 zł, małe, naścienne, w cenie 5 zł.
 12. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Józef Ciesielka, zam. Szlachtowska 56. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu…
Więcej artykułów…

Designed byNet48.pl