Ogłoszenia Parafialne

ogłoszenia Duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła 04.10.2015 r.

 

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200, i 1700. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1630.
 2. W tym roku ze względu na to, że 4. października przypada w niedzielę, opuszcza się w liturgii wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. Pamiętajmy o modlitwie w intencji papieża i naszego ks. Prałata, którym patronuje Św. Franciszek.
 3. Od 4. do 25. października będzie obradowało w Watykanie XIV zgromadzenie zwyczajne Synodu Biskupów na temat "Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym". Modliliśmy się dzisiaj szczególnie w tej intencji na Mszy o godzinie 730. Usilnie prosimy o modlitwę intencji Synodu w czasie jego obrad.
 4. Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia.
 5. Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane przez cały październik w dni powszednie o godz. 1700. Bezpośrednio po nabożeństwach będzie Msza Święta. Różaniec w Kaplicy Parku Dolnego codziennie o godz. 1700.
 6. W poniedziałek obchodzić wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, w tym dniu Nabożeństwo Różańcowe poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
 7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Nabożeństwem Różańcowym o godz.  1700.
 8. W czwartek Różaniec poprowadzi XV Róża Kobiet.
 9. W piątek wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka.

10.Jak słyszeliśmy w liście, w najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski Jana Pawła II w Polsce. W tym dniu w Brzesku odbędzie się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Ks. Biskup skierował do nas komunikat w tej sprawie.

11.W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.

12.Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę dziecięcą w środę na godz. 1600; kandydatów do Bierzmowania z klas I i II wraz z Rodzicami w środę po wieczornej Mszy Świętej; ministrantów w czwartek na godz. 1600; Grupę Młodzieżową w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

13.Kiedyś istniała w naszej parafii grupa Ruchu Światło – Życie. Dzieci i młodzież, chętną do formowania się w grupie oazowej zapraszamy we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.

14.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, nowy numer Zeszytów Maryjnych, oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Kalendarze Rolnicze na rok 2016 można nabywać w zakrystii.

15.Intencje verte.

16.W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: † Wincenty Wiercioch, zam. ul. Staszowa 3b; † Stanisław Mendrala, zam. ul. Szlachtowska 71 oraz † Alicja Tokarczyk, zam. Os. XX-lecia 2/20. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Iintencje mszalne

I n t e n c j e M s z a l n e

5.09 – 11.10. 2015 r.

Poniedziałek

5 X

Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

615

1) † Helenę Mastalską (4 rocz. śm.) z int. córki Ireny z rodziną

2) † Jana Kowalczyka - gr. 11

700

1) † Krystynę Zachwieję (7 rocz. śm.)

2)  Za parafian

1700

† Zofię Kapłon z int. mamy z rodziną

Wtorek

6 X

 

615

† Jana Kowalczyka - gr. 12

700

1) †† Anielę i Michała Gondków

2) O zdrowie i bł. Boże dla Stanisława i Magdaleny Pałków oraz dzieci

1700

† Julię Kozłecką (18 rocz. śm.)

Środa

7 X

Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej

615

1) O zdrowie i bł. Boże dla Wojciecha z int. dziadków

2) † Henryka Ciesielkę z int. żony z dziećmi i wnukami

700

1) Dz.-bł. w int. Elżbiety i Łukasza Słowików

2) †  Jana Kowalczyka - gr. 13

Poza parafią

† Janusza Kozłowskiego z int. cioci Bronisławy

1700

Nowennowe:

-  Dz.-bł. w intencji IX Róży Matek pani Marii Salamon

-  Dz.-bł. w int. III Róży Matek Matki Bożej  Niepokalanej

-  Dz.-bł. za ocalenie życia id pożaru w dniu 16.VII br.

-  O łaskę uzdrowienia dla Ewy

-  O nawrócenie i potrzebne łaski dla syna Zbigniewa

 

Czwartek

8 X

 

615

1) †† Jana Słowika, żonę Irenę; Ludwika Sidora i żonę Bronisławę

2) †  Jana Kowalczyka - gr. 14

700

1) † Zofię Zachwieję z int. prac. Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy

2) † Stanisławę Salamon z int. męża i dzieci z rodzinami

Poza parafią

† Zofię Czerwińską z int. sąsiadów z ul. Sopotnickiej bocznej

1700

†† Jacka i Agatę Zachwiejów  z Zawodzia i zmarłych z rodziny

Piątek

9 X

Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka

 

615

1) † Jana Kożucha oraz †† z rodzin: Kożuchów, Bochenków, Mnichów, Szczepaniaków, Konstantych i Głodów

700

1) †† Dusze w czyśćcu cierpiące

2) † Jana Kowalczyka - gr. 15

Poza parafią

† Stanisława (on) Węglarza z int. koleżanek żony

1700

† Julię Czaję

Sobota

10 X

 

615

1) †† Zofię Stec i †† z rodziny: Steców i Chlipałów

2) † Danutę Szczerbę z int. bratowej Antel Oraczko z mężem

700

1) †† Elżbietę i Stanisława Tokarczyków

2) † Jana Kowalczyka - gr. 16

1700

†† Wojciecha Moskalika (29 rocz. śm.), żonę Julię syna Stanisława i Józefa oraz wnuczki Elżbiety

XXVIII

Niedziela

Zwykła

11 X

 

600

† Annę Jarzynę

730

1) † Stanisława (on) Słowika (4 rocz. śm.)

2) † Jana Kowalczyka - gr. 17

900

† Stanisława (on) Szczepaniaka z ul. Maćka zza Ławy

1030

†† Józefa (on) i Stanisławę Majerczaków

1200

Za parafian

1700

†† Kunegundę i Benedykta Lizoniów

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła - 20 września 2015 r.

1.Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200, i 1900. Nieszpory niedzielne o godz. 1830 a po nich zmiana tajemnic różańcowych.

2.Na terenie całej diecezji wspieramy dzisiaj ofiarami do puszek Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Datki na ten cel można składać dzisiaj, i przez cały tydzień, do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Przypominamy, że nasza parafia nie upoważnia nikogo do kwestowania na ten cel, ani inne cele, nigdzie indziej - ani na placu przykościelnym, ani na parkingu.

3.Pragniemy wyrazić naszą radość z faktu, że ks. Franciszek Bondek został Kapelanem Jego Świątobliwości. Gratulujemy naszemu ks. Prałatowi i wspieramy modlitwą. Szczęść Boże!

4.Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia.

5.W poniedziałek obchodzić będziemy Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Villanueva, patrona naszego księdza proboszcza. Z tej okazji pragniemy życzyć  księdzu proboszczowi wszelkiego dobra, zdrowia i radości płynącej z pasterskiej posługi w naszej wspólnocie parafialnej.

6.W środę wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 1900.

7.W czwartek wieczorem w naszej świątyni będzie celebrowana Msza Święta wotywna ku czci Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, patrona Parafii, naszej Ojczyzny i Akcji Katolickiej. Jak w każdym miesiącu będziemy modlić się za przyczyną Świętego Patrona za nas i cały naród. Serdecznie zapraszamy!

8.W piątek wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa.

9.W sobotę po południu zawita w Szczawnicy XXVI Pielgrzymka Górska Szlakiem Świętej Kingi. Tradycyjnie prosimy o życzliwe przyjęcie kwatermistrzów poszukujących noclegu oraz samych pielgrzymów. Prosimy o gościnność, która zawsze cechowała naszą parafię. Osoby, które zadeklarowały chęć przyjęcia pielgrzymów, prosimy aby były obecne przy kościele w sobotę o godz. 1800, by ich przywitać i odebrać.

10.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa. Ma ona charakter przebłagalny i wynagradzający za grzechy przeciwne trzeźwości. Również w przyszłą niedzielę parafia w Leśnicy na Słowacji obchodzi Odpust Parafialny ku czci Św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godzinie 1100. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości. Akcja Katolicka koordynuje parafialną pielgrzymkę, która pójdzie przez góry. Wyjście spod Halki o godz. 900.

11.Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie na plebanię w poniedziałek (21 września) po wieczornej Mszy Świętej.

12.Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę dziecięcą w środę na godz. 1700; lektorów w środę na godz. 1730; Dzieci klas 2 przygotowujących się do I-szej Komunii św. wraz z rodzicami w środę na godz. 18.00. Akcję Katolicką w czwartek po Mszy Świętej wieczornej; Grupę Młodzieżową w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

13.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, nowy numer Zeszytów Maryjnych, oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

14.Kalendarze Rolnicze na rok 2016 można nabywać w zakrystii. Duże w formie książkowej w cenie 20 zł, małe, naścienne, w cenie 5 zł.

15.Ukazał się Kalendarz z Życiem na rok 2016 – jego zakup to forma pomocy Polskiemu Stowarzyszeniu Obrońców Życia, które dochód z jego sprzedaży przeznacza na zakup pomocy i podręczników szkolnych dla rodzin wielodzietnych i samotnych matek. Kalendarze można nabyć przy wyjściu z kościoła.

16.Szczawnicki oddział Związku Podhalan oraz zaprasza na Mszę Świętą z okazji zakończenia sezonu, która odbędzie się w sobotę (26 września) o godz. 1500 w kaplicy na Sewerynówce.

17.Komendant Policji w nowym Targu ostrzega przed oszustami podającymi się za kogoś z rodziny albo za funkcjonariuszy policji lub innych służb, lub profesji celem wyłudzenia pieniędzy. Nigdy nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, jakie posiadamy w domu lub na koncie. Jeżeli jest to rozmowa telefoniczna to najlepiej ją przerwać i poinformować kogoś, kto pomoże nam sprawdzić, kto dzwonił. Funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy. Najlepiej przerwać rozmowę Całość komunikatu znajduje się na tablicy z ogłoszeniami.

18.W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:† Władysław Hamerski, zam. ul. Szalaya 8. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

 

Intencje mszalne od 21.08 do 27.08.2015 r.

Poniedziałek

21 IX

Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

615

1) W intencji ks. Proboszcza w dniu imienin

2) O zdrowie i Boże bł. dla Sandry i Beaty

700

1) O zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Danuty i Szczepana
Zachwiejów z okazji 40 rocz. ślubu

2) † Józefa (on) Saratę (11 rocz. śm.)

1900

† Kazimierza Tylkę

Wtorek

22 IX

Wspomnienie św. Tomasza z Villanueva

615

† Stanisława (on) Zachwieję

700

1) † Krystynę Wójcik (7 rocz. śm.)

2) †† Zbigniewa Łopatkę i jego rodziców

1900

† Anielę Wejers (10 rocz. śm.) z int. córki z rodziną

Środa

23 IX

Wspomnienie św. Ojca Pio

615

1) †† Michała Wierciocha, żonę Katarzynę i syna Józefa

2) † Władysława (on) Hamerskiego z int. żony

700

1) †† Anielę i Michała Gondków

2) † Stanisława (on) Salamona z ul. Kowalczyk (13 rocz. śm.)

1900

Nowennowe:

- O zdrowie i bł. Boże dla Grażyny Kościelniak

Czwartek

24 IX

 

615

†† Annę i Władysława Dudów

700

1) †† Józefę i Józefa Mędralów oraz za Stanisława Mędralę

2) † Stanisławę Salamon z int. męża z rodziną

1900

1) W intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Wojciecha

2) †† Tadeusza Wójcika (55 rocz. śm.) żonę Annę, córki: Annę i Ewę

Piątek

25 IX

Wspomnienie bł. Władysława

z Gielniowa

615

1) † Jana Kowalczyka rozpoczęcie Mszy św. gregoriańskich

2) † Janusza Kurzawę z int. córki Agnieszki z rodziną

700

1)  †† Annę Malinowską (20 rocz. śm.) i †† rodziców Katarzynę

i Wojciecha Mastalskich

2) † Andrzeja Zachwieję z int. syna Stanisława z rodziną

1900

W intencjach polecanych przez Grupę Modlitewną Królowej Pokoju

Sobota

26 IX

 

615

†  Jana Kowalczyka gr. 2

700

1) † Jana Majerczaka

2) † Jana Gąsienicę – Gronia z int. przyjaciół ze Szczawnicy

1900

†† Józefa (on) Niezgodę i †† rodziców Łukasza i Antoninę

XXVI

Niedziela

Zwykła

27 IX

 

600

Za parafian

730

1) † Michała Słowika

2) † Jana Kowalczyka gr. 3

900

Dz.-bł. o zdrowie i bł. Boże dla Michaliny z okazji 70 urodzin

1030

† Wacława Mastalskiego i †† rodziców

1200

Dz.-bł. z okazji urodzin Stanisławy Dulak

1900

† Tomasza Słowika z int. córek

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2015 r.

  1.Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200, i 1900. Nieszpory Niedzielne o godz. 1830.

  2.W imieniu własnym oraz uczestników XXVI Górskiej Pielgrzymki Szlakiem Św. Kingi serdecznie dziękujemy wszystkim,

  którzy przyjęli ich do swoich domów oraz ugościli. Bóg zapłać!

  3.Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach

  i Mszach Świętych bieżącego tygodnia.

  4.W poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie Św. Wacława. W tym dniu Akcja Katolicka w ramach

  inicjatywy „Iskra Miłosierdzia – Koronka na ulicach miast świata” zaprasza do wspólnej modlitwy o godz. 1500

  przy D. H. „Halka”. Osoby, które nie mogą tam przybyć prosimy o duchową więź i modlitwę w tym czasie.

  5.We wtorek Święto ŚŚ. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, zaś w środę wspomnienie Św. Hieronima –

  patrona tłumaczy. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 1900.

  6.Zmiana czasu letniego na zimowy nastąpi dopiero pod koniec października, ale gdy chodzi o porę nabożeństw,

  przypominamy, że tradycyjnie z dniem pierwszym października, czyli od najbliższego czwartku, nabożeństwa

  wieczorne w kościele będą rozpoczynać się zgodnie z porządkiem zimowym, czyli o godzinie 1700.

  7.W czwartek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – patronki misji katolickich. W tym dniu,

  1 października, rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Pierwsze w tym roku Nabożeństwo poprowadzi

  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Przez cały październik Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie

  w kościele parafialnym będą się rozpoczynać o godz. 1700 a następnie, bezpośrednio po nich, będzie

  Msza Święta. W Kaplicy Parku Dolnego Różaniec codziennie o godz. 1700.

  8.W piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

  9.W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym

  Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 700, 1530, 1700. Możliwość skorzystania z sakramentu

  pokuty: dla dzieci ze szkoły podstawowej - w środę od godz. 1800; dla młodzieży gimnazjalnej

  - w czwartek od godziny 1600 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji

  powołań do służby Bożej w Kościele; dla dorosłych w piątek od godz. 1500. Odwiedziny chorych w domach

  w piątek od godz. 1100. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godzinie 700.

  10.Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę dziecięcą w środę na godz. 1700;

  lektorów na godz. 1730; kandydatów ministrantów w czwartek na godz. 1530 do domu parafialnego;

  Kandydatów do Bierzmowania z klas III wraz z rodzicami, w czwartek na Mszy o godzinie 1700.

  Grupę Młodzieżową w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

  11.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny

  Nasz Dziennik, nowy numer Zeszytów Maryjnych, oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

  12.Kalendarze Rolnicze na rok 2016 można nabywać w zakrystii.

  13.W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: † Danuta Szczerba,

  zam. ul. Szlachtowska 101/1. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne od 28.09 do 4.09.2015 r.

Poniedziałek

28 IX

Wspomnienie św. Wacława

615

1)O zdrowie i Boże bł. w pracy dla p. Michaliny

2)† Jana Kowalczyka - gr. 4

700

 

1)† Michała Kostyszaka

2)† Stanisława (on) Węglarza (23 rocz. śm.)

1900

1)†† Władysława (on) i Zofię Zachwiejów

 

Wtorek

29 IX

Święto śś. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

615

† Jana Kowalczyka - gr. 5

700

1)† Michała Dziedzinę

2)†† Marię Salamon (15 rocz. śm.) męża Stanisława i matkę Katarzynę

1900

†† Pawła, Marię Salamonów oraz Helenę

 

Środa

30 IX

Wspomnienie św. Hieronima

615

1)† Jana Kowalczyka - gr. 6

2)† Władysławę Ruchałę z int. Teresy i Stefana z całą rodziną

700

1)†† Michała Niezgodę oraz †† rodziców: Jana i Wiktorię

2)† Stanisława (on) Gondka z int. chrześnicy Katarzyny z Jaworzna

Poza parafią

† Stanisławę Salamon z int. rodziny Giezów

1900

Nowennowe:

-  Dz.-bł. w intencji Stanisława i Stanisławy z okazji 48. rocznicy ślubu

- W int. Małgorzaty

- O łaskę uzdrowienia dla Ewy

 

Czwartek

1 X

Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

615

1)† Helenę Zachwieję z int. Marii i Józefa Piszczków

2)† Jana Kowalczyka - gr. 7

700

1)† Zofię Mikołajczyk (5 rocz. śm.)

2)† Zofię Zachwieję z int. córki

Poza parafią

† Stanisława (on) Węglarza z int. koleżanek i kolegów żony z PKO Szczawnica

1700

Dz.-bł. w intencji Iwony i Grzegorza z okazji 10 rocznicy ślubu z int. mamy

 

I Piątek

2 X

Wspomnienie śś. Aniołów Stróżów

615

† Jana Kowalczyka - gr. 8

700

1)† Stanisława Moskalika (12 rocz. śm.)

2)† Józefa Szczepaniaka (1 rocz. śm.) z int. żony oraz syna Krzysztofa z rodziną z Londynu i córki Iwony z Londynu

1530

†† Krystynę i Edmunda Porębów z int. córki Elżbiety z rodziną

1700

† Hilarego Lizonia

 

I Sobota

3 X

 

615

1)† Katarzynę Głuc (45 rocz. śm.) z int. wnuczki

2)† Jana Kowalczyka - gr. 9

700

1)†† Władysławę i Józefa Ruchałów

2)†† Zawodników i działaczy Klubu Sportowego Pieniny

1700

Dz.-bł. w intencji Marii i Karola z okazji 50 rocz. ślubu

 

XXVII

Niedziela

Zwykła

4 X

 

600

†† Julię, Filipa i Stefanię Klosów

730

W intencji ks. Prałata Franciszka z okazji imienin

900

1) Dz.-bł. w intencji sióstr VIII Róży Matek pani Marii Kamińskiej

† Jana Kowalczyka - gr. 10

1030

Dz.-bł. w intencji Anny i Krzysztofa z okazji 25 rocz. ślubu z int. rodziców

1200

W intencji członków Grupy O. Pio i ich rodzin

1700

O zdrowie i bł. Boże dla sióstr z II Róży Matek pani Marii Gabryś

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła - 13 września 2015 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200, i 1900. Nieszpory niedzielne o godz. 1830. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się Procesja Fatimska, którą tym razem poprowadzi Akcja Katolicka. Dzisiejsza niedziela otwiera V Tydzień Wychowania. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w parafii!

2.Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia.

3.W poniedziałek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4.We wtorek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W tym dniu uroczystości odpustowe sanktuariach w Limanowej i Czarnym Potoku. Szczegółowy program obchodów można znaleźć na tablicy z ogłoszeniami.

5.W środę wspomnienie ŚŚ. Korneliusza i Cypriana. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 1900.

6.W piątek Święto Św. Stanisława Kostki – drugorzędnego patrona Polski oraz patrona polskiej młodzieży. Po Mszy Świętej wyruszy prowadzona przez młodzież tradycyjna droga krzyżowa na Bryjarkę. W sposób szczególny zapraszamy młodzież klas drugich gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

7.W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po nieszporach zmiana Tajemnic Różańcowych.

8.Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę dziecięcą w środę na godz. 1700; lektorów w środę na godz. 1730; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po Mszy Świętej wieczornej; kandydatów ministrantów w czwartek na godz. 1600 do domu parafialnego.

9.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, nowy numer Zeszytów Maryjnych, oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

10.Za tydzień, 19 września, będzie organizowana pielgrzymka do Piekar Śląskich. Szczegóły na tablicy z ogłoszeniami.

11.Parafia w Kamienicy organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w terminie od 16 do 24 października. Koszt wyjazdu to 910 $ (USD) i 100 zł. Szczegółowy program oraz telefon kontaktowy do ks. Marcina Kawy - na tablicy z ogłoszeniami.

12.Kalendarze Rolnicze na rok 2016 można nabywać w zakrystii. Duże w formie książkowej w cenie 20 zł, małe, naścienne, w cenie 5 zł.

13.W dniach od 17 do 20 września odbywać się będzie w Krakowie II Krajowy Kongres Akcji Katolickiej. Szczegółowy program na tablicy z ogłoszeniami. Msza na zakończenie, której będzie przewodniczył Abp Stanisław Gądecki, będzie celebrowana w Bazylice Mariackiej w przyszłą niedzielę o godzinie 1300. Osoby chętne na wyjazd na tę Mszę Świętą proszone są o kontakt z Prezesem szczawnickiego oddziału Akcji Katolickiej.

14.W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: † Henryk Ciesielka, zam. na Osiedlu XX-lecia 1/13; † Julia Polaczyk, zam. na Osiedlu XX-lecia 3/46 oraz † Maria Różycka z Gabańki nr 2. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne od 14 do 20.09.2015 r.

Poniedziałek 14 IX Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

615

1) † Józefa (on) Wierciocha z int. szwagra Farona z żoną

2) † Kazimierę Słowik z int. kuzyna Jana Słowika z rodziną

700

1) Dz.-bł. w int. Marii i Zbigniewa z okazji 46 rocz. ślubu

2) † Irenę Uliasz z okazji 1 rocz. śmierci

1900

Dz.-bł. w int. pracowników hotelu Navigator i ich rodzin

Wtorek

15 IX Wspomnienie NMP Bolesnej

615

† Andrzeja Zachwieję z int. córki Moniki

700

1) † Kazimierza Struszczyka (12 rocz. śm.)

2) † Wiktorię Zasadni z int. siostry Zofii i Stanisławy z rodziną

1900

1) † Helenę Zasadni (5 rocz. śm.) z int. córki z rodziną i synów

2) Dz.-bł. w int. Bernadetty i Marka z okazji 25 rocz. Ślubu

Środa

16 IX Wspomnienie śś. Korneliusza, pap.

i Cypriana bpa męcz.

615 

 

700

1900


1) †† Szczepana i Anielę Słowików oraz † syna Józefa

  2)† Helenę Mazurek z int. siostry Józefy z rodziną   1) † Adama Drobota z int. syna Zygmunta z rodziną
    2)† Helenę Sienkowicz z int. wnuka z rodziną      

     Nowennowe:

     - O łaskę uzdrowienia dla Ewy

     - Dz.-bł. w int. Filipa z okazji urodzin

     -  Dz.-bł. w int. Marcina z okazji urodzin

     - O zdrowie i bł. Boże dla Pawła z okazji 2 rocz. urodzin oraz za rodziców

      

     Czwartek 17 IX

     615

     1) † Małgorzatę Salamon z int. rodziny Niezgodów

     2) † Andrzeja Racięgę z int. syna Zbigniewa z rodziną

     700

     1) † Józefa Mastalskiego z int. chrześnicy Elżbiety z dziećmi

     2) † Stanisława (on) Ciesielkę z int. córki Barbary w wnuka Filipa

     1900

     † Helenę Zasadnią

      

     Piątek 18IX Święto św. Stanisława Kostki

     615

     1) † Helenę Zachwieję z int. wnuka Zygmunta z rodziną

     2) † Ludwikę Malinowską z int. sąsiadów

     700

     1)  O zdrowie i bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Zofii i Henryka z okazji 39-tej rocznicy ślubu

     2) † Stanisława (on) Słowika

     1900

     Dz.-bł. w int. Leokadii z okazji 85 rocz. ur. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i bł. Boże

     Sobota 19IX

     615

     1) † Czesława (on) Wierciocha z int. przyjaciół

     700

     1) Dz.-bł. w int. Danuty i Szczepana z okazji 45 rocz. ślubu z int. dzieci i wnuków

     2) †† Jana Janca i Józefa (on) Wojtasa

     1900

     †† Michała i Anielę Gondków

     XXV Niedziela Zwykła 20IX

     600

     Za parafian

     730

     † Irenę Zachwieję (6 rocz. śm.)

     900

     O zdrowie i bł. Boże dla synów: Krzysztofa, Michała i Andrzeja

     1030

     †† Wojciecha Dominika (15 rocz. śm.) oraz †† rodziców

     1200

     † Annę Słowik (22 rocz. śm.) z int. córek

     1900

     † Andrzeja Polaczyka z ul. Sopotnickiej 18a (8 rocz. śm.)

     Designed byNet48.pl