Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie 30 maja 2015r.

Uroczystość Trójcy Świętej 31.05.2015 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 600, 730, 900, 1030, 1200, i 1900. Dzisiaj zakończenie Nabożeństw Majowych – w kościele o godz. 1830, natomiast w kaplicy w Parku Dolnym o godz. 1800.

 2. Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie na Mszy Świętej wieczorowej nabożeństwo czerwcowe.

 3. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje w piątek o godz. godz. 700, 1730 i 1900. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty: dzieci ze szkoły podstawowej w środę od godz. 1600; gimnazjaliści w czwartek od godziny 1800 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; młodzież ze szkoły średniej i starszych w piątek od godz. 1600. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 1100.

 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z Mszą Świętą o godz. 1900.

 5. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 600, 730, 900, 1030 a następnie procesja eucharystyczna, zamiast o 1200 będzie Msza zaraz po procesji oraz o godz. 1900. Nieszpory Eucharystyczne o godz. 1830. W tym roku procesja pójdzie w kierunku Niżnej Szczawnicy – ul. Zdrojową, Ciemną Alejką Parku Dolnego do Alei Parkowej, następnie ulicami Główną i Zdrojową. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowali: ołtarz I. przy NZOZ Perła - osoby niepełnosprawne z ich opiekunami; ołtarz II. przy domu Państwa Słowików spod Dzwona – Związek Podhalan; ołtarz III. przy kaplicy w Parku Dolnym – Oddział Caritas; ołtarz IV. przy krzyżu na placu przykościelnym – Róże Różańcowe i Grupa Modlitewna Królowej Pokoju. Zachęcamy, aby uroczysty charakter tej wyjątkowej procesji wyraził się poprzez udział pocztów sztandarowych, będącą wyrazem naszej wiary liczną obecność oraz włożenie strojów regionalnych. Prosimy, aby poszczególne grupy parafialne niosły feretrony,  nie zabrakło dzieci pierwszokomunijnych oraz przedszkolnych dzwoniących i sypiących kwiaty. Rodziców prosimy o pomoc w tym względzie również przez całą Oktawę Bożego Ciała, w czasie procesji, które będą po Mszach Świętych wieczorowych.

 6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Ministrantów w poniedziałek na godz. 1600, Scholę dziecięcą w środę na godz. 1600; Lektorów w środę na godz. 1730.
 7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - "Gość Niedzielny", "Niedziela", sobotnio-niedzielny "Nasz Dziennik" oraz inne czasopisma są dostępne na stoliku z prasą.

 8. Siostry Służebniczki z Krościenka nad Dunajcem, rodzice i dzieci z tamtejszego przedszkola, z okazji Dnia Dziecka zapraszają na bajkę muzyczną. Przedstawienie odbędzie się jutro, 1czerwca,o godz. 1700 w Kinoteatrze „Pieniny”. Dobrowolne datki będą przekazane na budowę ochronki/przedszkola w Krościenku.

 9. W Kinoteatrze „Pieniny” wyświetlany jest w tym tygodniu dokument o Janie Pawle II zatytułowany „Apartament” w którym pokazane są niepublikowane wcześniej materiały z jego życia.  Pozostały jeszcze trzy seanse: w niedzielę, we wtorek i w środę. Początek o godz. 1730. Zachęcamy gorąco do obejrzenia tego filmu.

 10. Kierowcy zainteresowani legalizacją gaśnic będą mogli załatwić tę sprawę na parkingu przy cmentarzu jutro w godz. od 900 do 1600.

 11. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Helena Sieńkowicz, zam. ul. Szlachtowska 8;  śp. Stanisław Węglarz zam. ul. Skotnicka 63. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

Intencje mszalne od 1. do 7.06.2015 r.

Poniedziałek

600 –   1) † Józefa (on) Hamerskiego z int. Klosów i Żabińskich

2) † Urszulę Grabowską

700 –   1) †† Marię Lizoń oraz zmarłych rodziców

2) Za parafian

1900 –  †† Janinę i Franciszka Wierciochów

Wtorek

615 –   † Marię Szczepaniak z int. sąsiadów Guszkiewiczów

700 –   1) Dz.-bł. w intencji Zbigniewa Zachwiei z okazji urodzin

2)  † Annę Wypart z int. Roberta Wypart z rodziną

1900 – † Stanisława(on)  Szczepaniaka  (15 rocz. śm.)

Środa

615 –  1) † Irenę Uliasz z int. przyjaciółek z banku PKO BP

2) † Józefę Hamerską z int. syna Romana i wnuka Filipa

700 –  1) † Annę Węglarz z int. Danuty i Szczepana Zachwiejów

2) † Stanisławę Szczepaniak (15 rocz. śm.) z int.  syna z rodziną

1900 – Nowennowe:

–  O łaskę uzdrowienia dla Ewy

– O łaskę przemiany dla Zbigniewa

–  Dz.-bł. w int. Doroty i Piotra z okazji 5 rocznicy ślubu oraz syna Pawła

– Dz.-bł. w intencji Wojciecha i Renaty w 20 rocz.   ślubu  z int. dzieci Kamila i Magdaleny

Czwartek – Boże Ciało

600 – †† Julię, Filipa i Stefanię Klosów

730 – †† Katarzynę, Józefa (on), Kazimierza, Stanisława (on) Wilczyńskich

900 –  Za parafian

1030 – W int. Nadii Słowik o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej oraz prawidłowy rozwój z int. rodziców chrzestnych Anny i Rafała

Po procesji – †† Jana i Elżbietę Gabrysiów oraz Ryszarda Kostrzewę

1900 – †† Jana, Janinę, Ryszarda, Zygmunta Kapłaniaków oraz Zenona Słomskiego

Piątek

615 –    † Andrzeja Polaczyka z int. córki Alicji z rodziną

700 –   1) † Kazimierza Śliwińskiego z int. Rady Parafialnej

2)  † Piotra Przybockiego z int. rodziny Ciężobków

1700 –  † Jana Moskalika z ul. Sopotnickiej 3

1900 –  † Mariana Słowika z int. brata

Sobota

615 –  † Władysława Wójcika z int. chrześnicy Doroty z rodziną

700 –  1) † Piotra Grońskiego z int. rodziny Tokarczyków

2) † Marię Hurkałę z int. pracowników pijalni

1900 –  †† Anielę i Michała Gondków

Niedziela

600 –  Za parafian

730 –  † Józefa(on) Bożka (29 rocz. śm.)

900 –  Dz.-bł. w int. Zofii i Franciszka Bartkowskich z okazji 50 rocz. ślubu z int. córek z rodzinami

1030 – † Czesławę Mikitę – Kloch

1200 – O zdrowie i bł. Boże dla córek i zięciów oraz ich rodzin z int. matki

1900 – O zdrowie i bł. Boże dla członków Grupy o. Pio i ich rodzin

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24 maja 2015 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 600, 730, 900, 1030, 1200, i 1900. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 1830. Dzisiejsza uroczystość to misyjny dzień chorych. Zachęcamy wszystkich chorych do szczególnej modlitwy za naszych misjonarzy i misjonarki.

 2. W dniu dzisiejszym kończy się okres Wielkanocny i czas Komunii Świętej Wielkanocnej. Każdy wierny po przyjęciu po raz pierwszy Najświętszej Eucharystii ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku, zgodnie z przykazaniem kościelnym w okresie wielkanocnym.

 3. Na terenie całej diecezji wspieramy dzisiaj ofiarami do puszek Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Datki na ten cel można składać dzisiaj, i przez cały tydzień, do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Pragniemy przy tej okazji przypomnieć, że nasza parafia nie upoważnia nikogo do kwestowania na ten cel, ani inne cele, nigdzie indziej - ani na placu przykościelnym, ani na parkingu.

 4. Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nabożeństwa Majowe w kościele codziennie o godz. 1830, natomiast w kaplicy w Parku Dolnym o godz. 1800.

 5. W tym tygodniu: w poniedziałek (25 maja) obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 600, 700, 900, 1700 i 1900; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Nabożeństwie Majowym; w czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 6. W czwartek Związek Podhalan organizuje Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na ul. Maćka zza Ławy przy Oficyrku. Rozpoczęcie o godz. 1800.

 7. W najbliższy piątek wieczorem będzie Msza Święta wotywna ku czci Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, patrona Parafii i naszej Ojczyzny. Będziemy się starali odprawiać taką Mszę w każdym miesiącu i modlić się za przyczyną Świętego Patrona za nas i cały naród. Po tej Mszy Świętej odbędzie się katecheza dla dorosłych. Kolejna katecheza biblijna – serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 9. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Scholę dziecięcą w środę na godz. 1700; Lektorów w środę na godz. 1730; Akcję Katolicką w czwartek po wieczornej Mszy Świętej; Grupę Młodzieżową w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

 10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - "Gość Niedzielny", "Niedziela", sobotnio-niedzielny "Nasz Dziennik" oraz inne czasopisma są dostępne na stoliku z prasą.

 11. W ostatnim czasie Rodzice dzieci pierwszokomunijnych jako dar ołtarza ofiarowali komplet obrusów na wszystkie ołtarze. Natomiast bierzmowana młodzież oraz jej rodzice, przy okazji przyjęcia tego sakramentu złożyła dar ołtarza, który został przeznaczony na dofinansowanie zakupu kompletu zielonych ornatów. Składamy serdeczne Bóg zapłać za te dary serca!

 12. Starosta Nowotarski zawiadamia, że przystępuje do prac związanych z kompleksową modernizacją ewidencji gruntów i budynków obrębów ewidencyjnych 1, 2, 3, i 4, położonych w Szczawnicy. Weryfikacja terenowa, obejmująca min. pomiary budynków i gruntów, prowadzona przez firmę POLKART S. A., rozpocznie się 25 maja 2015 r. Szczegółowe informacje - w Wydziale Geodezji, Katastru i Kartografii Starostwa Powiatowego w Nowym Targu oraz częściowo w gablocie z ogłoszeniami.

 13. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Helena Mazurek, zam. os. XX-lecia 1/39;  Adam Drobot, zam. ul. Zawodzie 19a oraz Wiktoria Majerczak-Zasadnia, zam. zam. os. XX-lecia 1/15. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

Intencje mszalne od 25. do 31.05.2015 r.

Poniedziałek

600 –     † Marka Ciesielkę z int. rodziny Bączkowskich

700 –   1) †† Halinę Wędrychowicz i Stanisławę (ona) Tokarczyk

2) †† Stanisławę Waktor, zmarłych rodziców i brata

900 –    † Stanisławę Węglarz z int. siostry Anieli Pałki ze Szczawnicy

1700 –   † Ryszarda Kostrzewę z int. siostry Bernadetty z mężem i dziećmi

1900 –   W intencjach polecanych przez Grupę Modlitewną Królowej Pokoju

Wtorek

615 –   O zdrowie dla Zygmunta Szczepaniaka

700 –   1) †† Marię i Franciszka Laburdów

2)  † Zofię Czajkę z int. synów z rodzinami

1900 – † Władysława (on) Zachwieję

Środa

615 –  1) † Annę Wiercioch - Stec z int. rodziny Jaworskich

2) † Władysławę Konieczny z int. rodziny Paździo

700 –  1) † Janinę Przychodzką (18 rocz. śm.)

2) † Pawła Fleszara  (25 rocz. śm.) z int. syna Jerzego z Wrocławia

1900 – Nowennowe:

–  O łaskę uzdrowienia dla Ewy

– W intencji Marii z okazji imienin z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej

Czwartek

615 –  1) † Zofię Szczepaniak z int. rodziny Malinowskich

2) † Józefę Węglarz z int. rodzin: Jacaków i Dominików

700 –  1) † Agnieszkę Kapłaniak z int. wnuka Szymona z rodziną

2) † Eugeniusza Bieryta z int. żony z rodziną

1900 – 1) † Kazimierza Tylkę

Piątek

615 –    † Julię Klos z int. córki z mężem

700 –  1) † Janusza Kozłowskiego z int. żony

2)  † Zofię Czerwińską z int. wnuczki Marzeny z Alessio

1900 –  1) W intencji ks. Piotra o potrzebne łaski w kapłańskiej posłudze z int. młodzieży,która przyjęła sakrament bierzmowania

2) W podziękowaniu za otrzymane w życiu łaski z prośbą o dalszą opiekę z okazji 50 urodzin Zygmunta

3) W intencji naszej Ojczyzny

Sobota

615 –  1) † Józefa (on) Wierciocha z int. siostry

2) † Władysławę Ruchałę z int. Łukasza Szczepana Giemzika z rodziną

700 –  1) † Czesławę Mikitę – Kloch z int. Jana Kawy z rodziną

2) † Józefa (on) Mikołajczyka z int. koleżanek z pracy żony i pijalni

1900 –  Dz.-bł. w int. Piotra z okazji 18 urodzin

Niedziela

600 –  † Marię Słowik

730 –  Dz.-bł. z okazji 56 rocz. ślubu Stanisława i Karoliny oraz 80 urodzin Stanisława

900 –  † Henryka Hamerskiego (14 rocz. śm.)

1030 – †† Wincentego Mendralę (16 rocz. śm.) oraz † Zofię Mędralę

1200 – O zdrowie, pomoc Matki Bożej w szczęśliwym, ukończeniu studiów i obronę pracy dla Dominka

1900 – † Józefa (on) Sykulskiego z int. znajomych ze Szczawnicy


Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna 10 maja 2015 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 600, 730, 900, 1030, 1200, i 1900.  Pierwsza Komunia Dzieci klas II na Mszy Świętej o godzinie 1200. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 1830. Serdecznie dziękujemy za ofiary na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!

 2. Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Dla dzieci klas II jest to tzw. „biały tydzień”.

 3. Nabożeństwa Majowe w kościele codziennie o godz. 1830, natomiast w kaplicy w Parku Dolnym o godz. 1800.

 4. Dni modlitw o urodzaje –dawne Dni Krzyżowe- będziemy przeżywać od poniedziałku do środy (11-13 maja).

 5. Nabożeństwo Fatimskie połączone z Majówką w środę, 13 maja, poprowadzą dzieci klas II przeżywające tzw. „biały tydzień” oraz ich Rodzice. Po jego zakończeniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą.

 6. W czwartek – obchodzimy święto Św. Macieja Apostoła. Związek Podhalan organizuje w tym dniu Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na ulicy Sopotnickiej (na Rówionkach). Rozpoczęcie o godz. godz. 1800.

 7. W piątek rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 8. W sobotę obchodzimy Święto Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Pasterza naszej diecezji, który obchodzi imieniny.

 9. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Ministrantów w poniedziałek na godz. 1600; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Lektorów w środę na godz. 1730; Młodzież klas II gimnazjum wraz z Rodzicami w czwartek na Mszę o godz. 1900, Grupę Młodzieżową w piątek po wieczornej Mszy Świętej; Młodzież klas III gimnazjum wraz ze świadkami na próbę ustawienia przed Bierzmowaniem w sobotę na godz. 1600. Po jej zakończeniu będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi przygotowującej do przyjęcia tego sakramentu.

 10. W najbliższą niedzielę, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na wsparcie organizacji Światowych Dni Młodzieży.

 11. Oddział Pieniński PTTK w Krościenku n. D zaprasza na Rajd Górski na górę Błyszcz w dniu 17. 05. 2015 r. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

 12. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - "Gość Niedzielny", "Niedziela", sobotnio-niedzielny "Nasz Dziennik", nowy numer dwumiesięcznika "Zeszyty Maryjne" oraz inne czasopisma są dostępne na stoliku z prasą.


Intencje mszalne od 10. do 17.05.2015r.

Poniedziałek

615 –   1)  † Tadeusza Staruba (2 rocz. śm.)

2)  † Helenę Kotarską z int. rodziny Hamerskich

700 –   1) † Tadeusza Saratę z int. siostry

2) † Izabelę Twardy z int. pracowników Urzędu Skarbowego
w  Nowym Targu

1900 –  † Katarzynę Drabik

Wtorek

615 –   † Annę Stopkę z int. córki Zofii z rodziną

700 –   1) † Bronisławę Walkosz

2)  † Jana Majerczaka

1900 – †† Zofię i Stanisława Spodników

Środa

615 –   1) † Tadeusza Saratę z int. syna Tomasza z rodziną

2) † Ryszarda Piecyka z int. Małgorzaty Jacak

700 –   1)  O uzdrowienie w rodzinie Gibasów

2) † Helenę Kotarską z int. rodziny Sajdaków

1900 – Nowennowe:

–  O łaskę uzdrowienia dla Ewy

-  O powrót do zdrowia dla pewnej osoby

- O szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia dla Aleksandry Skiby oraz opiekę Matki Bożej

Czwartek

615 –   1) † Annę Lipczyńską z int. syna z rodziną

2) † Stanisława (on) Salamona z int. Marii i Stanisławy

700 –   1) † Stanisława (on) Zachwieję (1 rocz. śm.) z int. żony

2) † Jana Jasiurkowskiego (5 rocz. śm.)

1900 – †† Stanisławę i Jana Zachwiejów z ul. Szlachtowskiej 50a

Piątek

615 –   1) † Tadeusza Drzyzgę z int. syna Mariusza i Magdy

2) † Wincentego Gacka z int. chrześniaka z rodziną

700 –   1) † Zofię Mikołajczyk z okazji imienin

2)  Dz.-bł. w intencji Zofii z okazji 90 rocz. urodzin

1900 – ††  Zofię Baziak, Marię i Józefa Bielów , Helenę i Jana Ciwińskich z okazji imienin Zofii

Sobota

615 –   1) † Marka Ciesielkę z int. siostry z rodziną

2) † Stanisławę Węglarz z int. kolegów Jana

700 –  1) †† Anielę i Michała Gondków

2) ††  Zofię, Stanisława i Marię Wierciochów

1900 –  W podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. i zachowanie od nieszczęść oraz opiekę Matki Bożej dla rodziny Szczepaniaków

Niedziela

600 –  Za parafian

730 –  Dz.-bł. w intencji VI Róży Matek

900 –  †† Katarzynę i Władysława Pałków

1030 – ††  Henryka Zachwieję (1 rocz. śm.) i †  jego ojca Tadeusza z int. mamy

1200 – † Stanisława (on), Zygmunta  Jamę oraz Lecha Skurza

1900 – † Zofię Kapłon z int. siostry z rodziną


Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie - 17 maja 2015 r.

 1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 600, 730, 900, 1030, 1200, i 1900.  Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 1830. Później zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary złożone dzisiaj na tacę będą przeznaczone na wsparcie organizacji Światowych Dni Młodzieży. Bóg zapłać!

 2. Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Przez cały tydzień trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 3. Nabożeństwa Majowe w kościele codziennie o godz. 1830, natomiast w kaplicy w Parku Dolnym o godz. 1800.

 4. W środę młodzież klas III gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania. Msza Święta obrzędowa pod przewodnictwem ks. bpa Jana Styrny rozpocznie się o godzinie 1530. W tym dniu po zakończeniu Nabożeństwa Majowego tradycyjna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą.

 5. W czwartek Związek Podhalan organizuje Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na ul. Szlachtowskiej. Rozpoczęcie o godz. 1800.

 6. W piątek Grupa Młodzieżowa organizuje po Mszy Świętej wieczornej (ok. 1945) czuwanie przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych a zwłaszcza młodzież.

 7. W sobotę po Mszy Świętej Wieczornej, na zakończenie Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, odbędzie się wigilijne czuwanie modlitewne, które potrwa do godziny 2100. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, młodzież, zwłaszcza świeżo bierzmowaną oraz tę przygotowującą się  do przyjęcia tego sakramentu.

 8. W przyszłą niedzielę, 24 maja br., kończy się Okres Wielkanocny i czas Komunii Świętej Wielkanocnej.

 9. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Ministrantów w poniedziałek na godz. 1600; Scholę dziecięcą w czwartek na godz. 1700; Grupę Młodzieżową w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

 10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - "Gość Niedzielny", "Niedziela", sobotnio-niedzielny "Nasz Dziennik", nowy numer dwumiesięcznika "Zeszyty Maryjne" oraz inne czasopisma są dostępne na stoliku z prasą.

 11. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Andrzej Zachwieja, zam. przy Al. 1-go maja 1 oraz Śp. Władysław Poręba zam. Oś. XX-lecia 1/30 . Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

Intencje mszalne od 17 do 24.05.2015 r.


Poniedziałek

615 –   1)  † Ryszarda Kostrzewę z int. koleżanek ze sklepu „23” i „29”

2)  † Zofię Czajkę z int. syna Jana z rodziną

700 –   1) † Annę Wiercioch – Stec z int. pracowników apteki w Krościenku

2) † Zofię Szczepaniak z int. bratowej Stanisławy z dziećmi

1900 –  † Jana Warusia i zmarłych rodziców: Katarzynę i Antoniego oraz zmarłych braci

Wtorek

615 –   † Julię Klos z int. syna Zygmunta z żoną

700 –   1) †† Zofię i Władysława Czajków z int. Elżbiety i Mariana

2)  † Agnieszkę Kapłaniak z int. córki Danuty z mężem

1900 – † Józefa Gabrysia (7 rocz. śm.)

Środa

615 –  1) † Eugeniusza Bieryta z int. Anieli Salamon z rodziną

700 –  1)  †† Piotra i Zofię Janc

1530 – W intencji uczniów klas III przyjmujących sakrament bierzmowania

1900 – Nowennowe:

–  O łaskę uzdrowienia dla Ewy

Czwartek

615 –  1) † Janusza Kozłowskiego z int. rodziny spod „Siekierek”

2) † Zofię Czerwińską z int. wnuczki Beaty z rodziną

700 –  1) † Józefa Wierciocha z int. sąsiadów

2) † Antoniego Barwińskiego z int. żony z dziećmi i siostry z rodziną

1900 – †† Edwarda i Janinę Różyckich oraz Franciszka i Annę Kozłeckich

Piątek

615 –   1) † Helenę Adamczyk

700 –  1) †† Katarzynę i Wincentego Słowików

2)  † Annę Lipczyńską z int. sąsiadów z klatki

900 –   W intencji Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy

1900 – Dz.-bł. w int. sióstr z I Róży Kobiet o zdrowie i bł. Boże

Sobota

615 –  1) † Stanisława Salamona z int. Henryki

2) † Tadeusza Drzyzgę z int. wnuczki Doroty oraz Tomasza i Jerzego

700 –  1) W intencji Pawełka z okazji 6 rocz. urodzin

2) ††  Dusze w czyśćcu cierpiące

1900 –  †† Andrzeja Zachwieję, Jacka Mastalskiego z int. Moniki i dzieci

Niedziela

600 –  Za parafian

730 –  Dz.-bł. w intencji ks. Krzysztofa z okazji 13 rocz. święceń kapłańskich

900 –  †† Marka i Władysława Kozieńskiego

1030 – † Adama Wierciocha z ul. Maćka zza Ławy (7 rocz. śm.)

1200 – †† Helenę i Aleksandra Hamerskich

1900 – O zdrowie i Boże. bł. oraz opiekę Matki Bożej dla Kazimiery i Mariusza Sikorów od przyjaciół z Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju


Ogłoszenia duszpasterskie

  V Niedziela Wielkanocna 3 maja 2015 r.

  1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 600, 730, 900, 1030, 1200, i 1900.  Msza Święta w kaplicy na Przysłopie o godzinie 1215. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 1830. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne i składane na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać! Taca z przyszłej niedzieli będzie tradycyjnie przeznaczona na te cele.

  2. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zezwoliła, by w Polsce w Litanii do Najświętszej Maryi Panny, zwanej Litanią Loretańską, mogło być dodane wezwanie: „Matko Miłosierdzia”. Dodawanie kolejnych wezwań, jest wyrazem duchowego bogactwa, które w Maryi wciąż odkrywa Kościół. Wyrazem tego są chociażby wezwania dodane w czasie swojego pontyfikatu św. Jana Pawła II: „Matko Kościoła”(w 1980 r.) oraz  „Królowo Rodziny”(w r. 1995).

  3. Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia.

  4. Nabożeństwa Majowe w  kościele codziennie o godz. 1830, natomiast w kaplicy w Parku Dolnym o godz. 1800.

  5. W środę – Święto ŚŚ. Filipa i Jakuba, Apostołów. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 1900.

  6. W piątek – Uroczystość Św. Stanisława, Bpa i Męcz. Głównego Patrona Diecezji Tarnowskiej. Centralne uroczystości diecezjalne odbędą się       w tym dniu w Szczepanowie, gdzie trwa tygodniowy odpust. Obchodzimy w tym dniu również 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

  7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Scholę dziecięcą w środę na godz. 1600; Lektorów w środę po wieczornej Mszy Świętej; młodzież klas III gimnazjum wraz z Rodzicami w czwartek na godz. 1900; Dzieci klas II przygotowujące się do I Spowiedzi i  Komunii Świętej wraz z Rodzicami w czwartek na godzinę 1700, Grupę Młodzieżową w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

  8. W najbliższą niedzielę, 10 maja, na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci z klas drugich przystąpią do I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 900.

  9. Akcja Katolicka organizuje przed kościołem oraz w Kaplicy Świętej Kingi Doroczny Kiermasz Książki Katolickiej – szczegóły w gablocie i na afiszach. Kupione książki mogą być opieczętowane okolicznościowym stemplem.

  10. Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Tuchowa odbędzie się w sobotę 9 maja – szczegóły w gablocie ogłoszeń oraz na stronie Akcji Katolickiej oddział Szczawnica.


   Związek Podhalan oddział w Szczawnicy w poszczególnych tygodniach tego miesiąca organizuje nabożeństwa majowe przy kapliczkach. W tym tygodniu w czwartek, 7 maja, o godzinie 1700 uczyni to przy Figurze na Jarmucie.

   12.

   Fundacja Dobra Wola oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy od marca 2015 realizują projekt polegający na nagrywaniu religijnych i ludowych śpiewów celem uratowania zanikającej już duchowej spuścizny pieśniowej Szczawnicy. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza najstarszych parafian do tego, by odpowiedzieli pozytywnie na te inicjatywę, pozwalając się nagrać. Nie chodzi o artystyczne wykonanie, ale    o proste nagranie służące utrwaleniu i opracowaniu tekstów i melodii, które mogą sięgać korzeniami nawet okresu średniowiecza. Projekt obejmuje zasięgiem cały region Pienin oraz Gorców; jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i trwa do końca roku 2015.

   13.

    Oddział Pieniński PTTK w Krościenku n. D zaprasza na Rajd Górski na górę Błyszcz w dniu 17. 05. 2015 r. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

    14.

     Miejsko Gminny Ośrodek pomocy Społecznej w Szczawnicy organizuje pomoc dla rodzin wychowujących przynajmniej 3 dzieci w postaci akcji „Pierwszy Dzwonek 2015”. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.


     15.

      Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, nowy numer dwumiesięcznika Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma są dostępne na stoliku z prasą.

      16.

       W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Anna Węglarz, zam. przy ulicy Zawodzie 1B. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu........

        I n t e n c j e M s z a l n e 04.05. – 10.05. 2015 r.

        Poniedziałek

        615 – † Helenę Wykurz z int. rodziny Kwiatkowskich z Wrocławia

        700 – 1) † Anielę Gondek z int. wnuków Piotra i Pawła

        2) † Stanisława Słowika

        1700 – Za żywych i zmarłych strażaków OSP z Jaworek, Szlachtowej i Szczawnicy oraz Członków Zespołu Regionalnego i Orkiestry działających przy OSP Szczawnica

        1900 –  †† Barbarę i Zbigniewa Warzechów

        Wtorek

        615 –   † s. Hilarię Srokę

        700 –   1) †† Józefa (on) Salamona, żonę Stanisławę, synów Jan i Stanisława

        2)  † Marię Ciężkowską z int. Julii

        800 –  Z okazji Święta Szkoły Podstawowej

        1900 – † Józefę  Materkę (3 rocz. śm.)

        Środa

        615 –  1) † Władysławę Bartkowską z int. Marii Rajcy i rodziny Wierciochów

        2) † Antoniego Barwińskiego z int. sąsiadów Bańkoszów

        700 –  1) † Stanisława (on) Szczepaniaka z ul. Sopotnickiej (12 rocz. śm.)

        2) †† Władysława (on) Majerczaka, rodziców Karolinę i Pawła oraz Renatę Majerczak i zmarłych z rodziny

        1900 – Nowennowe:

        –   O łaskę uzdrowienia dla Ewy

        Czwartek

        615 –  1) †† Władysława (on) Walkowskiego (20 rocz. śm.) i †† rodziców

        2) † Marię Bartkowską z int. Franciszka Bartkowskiego z rodziną

        700 –  1) †† Stanisławę Pałkę i męża Władysława

        2) † Izabelę Twardy z int. bratowej z rodziną

        1900 – †† Jana i Rozalię Krzystyniaków

        Piątek

        615 –   1) † s. Stanisławę Gromalę

        2) † Stanisława (on) Wierciocha z int. syna Stanisława z rodziną

        700 –  1) †† Stanisława (on) i Marię Salamonów

        2) †† Stanisława (on) Jankowiaka, rodziców i córkę Krystynę

        1900 – † Stanisławę Słowik

        Sobota

        615 –  1) † Czesławę Mikitę – Kloch z int. rodziny Hryców

        2) † Helenę Zachwieję z int. rodziny Mastalskich z ul. św. Krzyża

        700 –  1) †† Antoniego i Julię Waligórów

        2) † Kazimierza (on) Czarnaka z int. żony Agnieszki

        1900 – 1) Za Ojczyznę

        2) †† Anielę i Michała Gondków

        Niedziela

        600 –  † Stanisława Ciesielkę z ul. Samorody

        730 –  † Henryka (on) Nizielskiego (6 rocz. śm.)

        900 –  †† Zofię i Władysława (on) Niżników

        1030 – †† Józefa (on) Czaję, rodziców Barbarę i Mieczysława oraz brata Władysława

        1200 – W intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej

        1900 – †† Michalinę (5 rocz. śm.) i Tadeusza Wierciochów

        Designed byNet48.pl