I diecezjalne warsztaty medialne dla liderów Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Tarnowskiej

W Tarnowie 11 marca 2017 r. odbyły się Warsztaty Medialne dla liderów Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Zorganizował je Wydział Duszpasterstwa Ogólnego tarnowskiej kurii i Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej . W inicjatywę włączyły się Radio RDN Małopolska oraz tarnowski Gość Niedzielny. Zajęcia odbyły się w sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Spotkanie prowadził ks. dr Jan Bartoszek - asystent diecezjalny Akcji Katolickiej. Z uczestnikami spotkał się biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Pasterz diecezji zwrócił uwagę, że Kościół powinien być otwarty na nowe technologie informacyjno - komunikacyjne i wykorzystywać je do głoszenia Dobrej Nowiny. Podziękował za pracę w parafiach i zaangażowanie w dzieło ewangelizacji.

Uczestnicy warsztatów wysłuchali kilku prelekcji, w tym kierownika tarnowskiego oddziału Gościa Niedzielnego ks. Zbigniewa Wielgosza, który mówił o podstawowych zasadach prawnych obowiązujących w mediach.

Spotkanie zakończyły praktyczne warsztaty z pisania notatki prasowej, które m.in. poprowadzili dziennikarze Gościa Tarnowskiego.


Designed byNet48.pl